Живий щит із селян

На Філіппінах загін партизан-маоїстів, намагаючись врятуватися від урядових військ, використав 60 жителів села в якості живого щита.

Генерал Ермогенес Есперон (Фото: en-1.ce.cn)
Генерал Ермогенес Есперон (Фото: en-1.ce.cn)

На півночі Філіппін загін із 70 бойовиків терористичної організації Нова народна армія (ННА) захопив у заручники 60 жителів села, відступаючи від переслідуючих їх солдатів, повідомляє в середу національне агентство ПНА.

За даними агентства, загін із 70 маоїстськіх бойовиків атакував підрозділ місцевої поліції у провінції Калінга, при цьому одного поліцейського було вбито, ще одного поранено.

Під час тригодинної перестрілки з підрозділами армії та поліції, бойовики ННА захопили 60 жителів села, коло якого відбулося зіткнення.

„Відступаючи від переслідуючих їх підрозділів урядових збройних сил, бойовики використовували людей як живий щит," - передає агентство слова представника збройних сил.

Пізніше маоїстськіє повстанці, які належать до "фронту" ННА, що діє на острові Лусон на півночі Філіппін, відпустили заручників, побачивши армійський гелікоптер. Інші подробиці не повідомляються.

На Філіппінах у даний час діє понад сто "партизанських фронтів" ННА, які мають на озброєнні приблизно семи тисяч одиниць вогнепальної зброї. Багато експертів вважає, що чисельність Армії наближається до 12 тисяч чоловік.

Як заявив нещодавно начальник штабу збройних сил Філіппін генерал Ермогенес Есперон, маоїстськіє повстанці є зараз "найбільш серйозною загрозою" законному уряду.

Близько 7 тисяч 200 бойовиків діють у даний час у двох тисячах ста селах країни, додав він.

Розв'язана філіппінськими маоїстамі майже 40 років тому війна вже призвела до загибелі більш ніж 40 тисяч чоловік.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: