Жодної угоди з Туреччиною за звільнення американського пастора не було – Трамп

Дата публікації
Перегляди
1201
Жодної угоди з Туреччиною за звільнення американського пастора не було – Трамп

Reuters

Однак тепер американський президент сподівається на "чудові" стосунки між країнами.

Президент США Дональд Трамп подякував президенту Туреччини Реджепу Таїпу Ердогану за звільнення американського пастора Ендрю Брансона, однак зазначив, що жодної угоди стосовно цього не укладав.

Про це він написав на своїй сторінці у Twitter.

"З Туреччиною не було жодних угод про звільнення та повернення пастора Ендрю Брансона. Я не укладаю угоди щодо заручників. Однак, від імені Сполучених Штатів я дуже вдячний, що призведе до хороших, можливо, чудових відносин між Сполученими Штатами та Туреччиною!" - заявив Трамп.

Він також зазначив, що проведе зустріч із Брансоном, який наразі летить до США, у Білому домі.

Нагадаємо, суд у Туреччині у західній провінції Ізмір 12 жовтня звільнив американського пастора Ендрю Брансона, через арешт якого погіршились американсько-турецькі відносини. Брансона підозрювали у шпигунстві і підтримці антиурядових структур, які намагалися вчинити державний переворот у липні 2016 року.

Через затриманого американського пастора США ввели санкції проти Туреччини. Під санкції потрапили міністр юстиції Туреччини Абдулхаміт Гуль та міністр внутрішніх справ Сулейман Сойлу. У Білому домі вважають, що вони зіграли провідну роль у затриманні та арешті Брансона у 2016 році. Також США підняли мати на імпорт сталі та алюмінію. Через запровадження санкцій турецька ліра опустилася до найбільшого свого мінімуму стосовно долара.