"Жорсткий" Brexit призведе до появи кордону між Ірландією та Північною Ірландією – Юнкер

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Це питання є одним із найгостріших у перемовинах.

Між Північною Ірландією та Ірландською Республікою буде встановлений прикордонний контроль у разі, якщо Велика Британія вийде зі складу Євросоюзу без угоди.

Про це в інтерв'ю британському телеканалу Sky News сказав глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, передає DW.

За його словами, Брюссель повинен "забезпечити збереження інтересів Європейського Союзу та внутрішнього ринку".

Питання кордону між країною-членом ЄС Ірландією та Північною Ірландією, яка входить до складу Сполученого Королівства, - найгостріше в дискусіях про Brexit.

ЄС побоюється, що жорсткий кордон може спричинити заворушення у Північній Ірландії та підірвати крихкий мир, передбачений мирною угодою 1998 року, яка припинила конфлікт між ірландськими націоналістами, які прагнули до об'єднання Ірландії, та британськими силовими структурами та про-британськими спілками.

Юнкер відзначив, що без кордону після Brexit тварина, яка потрапляє до Північної Ірландії, може потім в'їхати до ЄС через Ірландію без будь-якого контролю. "Цього не відбудеться", - сказав він. "Ми повинні зберегти здоров'я та безпеку наших громадян".

Відео Британський парламент проголосував за перенесення Brexit у разі відсутності угоди

Британські парламентарі завдали важкого удару прем'єру Джонсону. Вони ухвалили закон, що забороняє "жорстке" розлучення з ЄС, і зобов'язує главу уряду просити Брюссель перенести дату Брекзиту з 31 жовтня 2019 року на 31 січня 2020.  

Британський парламент проголосував за перенесення Brexit у разі відсутності угоди

Нагадаємо, 23 червня 2016 року у Великій Британії відбувся референдум щодо виходу країни зі складу Європейського Союзу. "За" проголосувало 51,9% осіб, "проти" – 48,1%. За попередніми домовленостями,  процес виходу мав завершитися 29 березня. 21 березня 27 країн ЄС схвалили на саміті відтермінування Brexit на підставі двох можливих сценаріїв: до 12 квітня або до 22 травня.

Останній мав би відбутися за умови, що запропонована прем'єр-міністром Великої Британії Терезою Мей угода про вихід буде підтримана парламентом. 29 березня парламент країни її відхилив. Наразі Британія має залишити блок до 12 квітня.  

Раніше Тереза Мей заявила, що піде з посади голови уряду, якщо більшість депутатів палати громад ратифікують її договір про умови виходу Британії з ЄС, який вона погодила з Брюсселем у листопаді. 

Як відбувається вихід Великої Британії зі складу ЄС, дивіться в інтерактивній інфографіці. 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції