Жорстокі катування й нелюдські умови. У сирійських в'язницях загинуло майже 18 тисяч осіб

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Amnesty International опублікувала доповідь про поводження з в'язнями в Сирії за період 2011—2015 років.

У Сирії від початку кризи в березні 2011 року в місцевих в'язницях загинуло майже 18 тисяч осіб. 

У середньому з того часу щомісяця гинуло 300 ув'язнених, щодня — 10. Їх піддавали несамовитим мордуванням та насиллю, повідомляється в новій доповіді міжнародної неурядової організації Amnesty International.

У звіті правозахисники опублікували інтерв'ю з 65 в'язнями, що пережили катування. За словами останніх, сирійські тюремники жорстоко лупцювали людей, щойно ті прибували до в'язниць та центрів тримання під вартою.

Унаслідок цього нерідко проводилися перевірки, але через них уже страдали ув'язнені жінки: їх ґвалтували.

модель тюрьма
Amnesty International
3D-модель катувань у сирійській в'язниці

"Здавалося, у Саїднаї їхньою метою була смерть, щось на зразок природного відбору, вони хотіли позбутися найслабших, як тільки-но вони приїжджали", — наводить Amnesty слова Омара, що раніше утримувався у військовій в'язниці міста Саїдная.

Використовуючи спогади колишніх ув'язнених та сучасні 3D-технології, правозахисники змоделювали одну з найбільш сумнозвісних сирійських в'язниць та ганебні ситуації, які там пережили люди. Усе це разом з деякими інтерв'ю міжнародна організація об'єднала у відео.

"Вони ставилися до нас, як до тварин. Вони хотіли, щоб люди були нелюдами настільки, наскільки це було можливим... Я бачив кров, вона текла рікою... Ніколи не думав, що людство колись опуститься так низько", — розповів правозахисникам Самер, юрист з сирійського міста Гама.

Директор представництва Amnesty International на Близькому Сході та в Північній Африці Філіп Лютер розповів, що сирійська влада десятиліттями використовувала мордування для зломлення своїх противників. Сьогодні катування систематично й скрізь застосовують щодо тих громадян, яких підозрюють в опозиційній діяльності.

Дамаск, своєю чергою, неодноразово заперечував ці звинувачення.

Утім, правозахисники наполягають на своєму та закликають міжнародну спільноту, зокрема США та РФ, вплинути на сирійську владу, адже катування, ґвалтування та побиття в такому масштабі вже можна кваліфікувати як злочин проти миру та безпеки людства. 

Нагадаємо, нещодавно Amnesty International заявила про жорстокі катування затриманих заколотників у Туреччині. Правозахисники повідомили, що мають достовірну інформацію стосовно того, що турецька поліція в Стамбулі та Анкарі по дві доби не давала заарештованим ані води, ані їжі, ані ліків. Крім того, після путчу правоохоронці принижують заколотників та залякують під час розмов. У найгірших випадках їх піддають жорстоким побиттям та ґвалтуванню.

Залиште свій коментар

Вибір редакції