Перейти до змісту
Жовтень-2019 став одним з найгарячіших в історії: головні аномалії місяця в інфографіках

Жовтень-2019 став одним з найгарячіших в історії: головні аномалії місяця в інфографіках

Температура в Арктиці була значно вищою за середню.

Жовтень 2019 року став найспекотнішим за весь час спостережень (від 1981 до 2010). Температура була вищою в середньому на 0,69°C.

Про це пише Climate Change Srevice у щомісячному звіті.

У Європі загалом спостерігаються температури вищі за середні, за винятком частини півночі і північного заходу континенту. Також температура була значно вищою за середню у переважній частині Арктики. Водночас у західних районах США та Канади температура була холоднішою за середню.

Аномально спекотний жовтень інфографіка_1
ТСН.ua

Щомісячні аномалії середньосвітової і середньоєвропейської приземної температури повітря відносно 1981-2010 років від січня 1979 року до жовтня 2019 року. Темні стовпці - жовтневі значення:

Аномально спекотний жовтень інфографіка_3
ТСН.ua
Аномально спекотний жовтень інфографіка_4
ТСН.ua

Як зазначається, згладити короткочасні коливання допомагає статистика за 12-місячний період. Так, період від листопада 2018-го до жовтня 2019-го був на 0,56°С теплішим, ніж в середньому в 1981-2010 роках.

Водночас найспекотніший дванадцятимісячний період був від жовтня 2015 року до вересня 2016 року, із температурою, в середньому вищою на 0,66 °.

Аномально спекотний жовтень інфографіка_2
ТСН.ua

Середньосвітові та середньоєвропейські температурні аномалії за 12-річний період. Темні стовпчики – середня температура для кожного календарного року від 1979 до 2018:

Аномально спекотний жовтень інфографіка_5
ТСН.ua
Аномально спекотний жовтень інфографіка_6
ТСН.ua

Нагадаємо, попередній місяць, вересень 2019-го, був найтеплішим на планеті за 140 років, від початку ведення спостережень. Лише за ці 30 днів Землю спіткали природні лиха, які завдали мільярдних збитків і забрали тисячі життів.

Рекордні температури 2019 року особливо кричущі на тлі того, що зараз і так слабкий сонячний цикл сягає мінімуму, а явища Ель-Ніньйо цього року майже не було. Зазвичай, саме це створює передумови для високих глобальних температур - як 2016-го року. Таким чином, майже рекордне тепло 2019 року є свідченням того, наскільки потужним є глобальне потепління, викликане людиною.

Відео В ООН підрахували, що загальмувати глобальне потепління можна за 300 млрд доларів

В ООН твердять, что сума еквівалентна військовим видаткам усіх країн світу протягом 2 місяців. І є цілком реальною - потрібна лише політична воля. За ці 300 мільярдів, зокрема, можна зменшити кількість шкідливих викидів в атмосферу, які призводять до глобального кліматичного потепління, висадити тисячі дерев, відновити занедбані сільськогосподарські території.  

В ООН підрахували, що загальмувати глобальне потепління можна за 300 млрд доларів

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин