Названо п'ять кращих військових винаходів 2010

В Америці оприлюднили спосиок 50 кращих винаходів 2010 року, до якого увійшли п'ять військових інновацій.

Американський журнал Time опублікував список 50 кращих винаходів 2010 року, в який потрапили і п'ять військових інновацій. Найбільш вдалими військовими винаходами поточного року журнал визнав пристрій для знищення саморобних бомб, екзоскелет нового покоління, безпечну вибухівку, плівкове бронювання стін і гіперзвукову ракету.

Пристрій для знищення саморобних бомб вже використовується американськими військовими в Афганістані. Він покликаний полегшити роботу саперів при знешкодженні вибухових пристроїв. Апарат, створений компанією Sandia National Laboratories, являє собою ємність з водою, в якій встановлений невеликий заряд вибухівки. При ініціації заряду пристрій викидає тонкий щільний струмінь води, що і призводить до знищення бомби. Sandia National Laboratories в даний час виконує замовлення на поставку Армії США семи тисяч апаратів загальною вартістю 58 мільйонів доларів.

Увагу Time також звернув екзоскелет другого покоління XOS 2, представлений в кінці вересня 2010 року компанією Raytheon. Цей носимий роботизований костюм призначений в першу чергу для військових логістів, що займаються транспортуванням різних вантажів. XOS 2 важить близько 70 кілограмів і дозволяє оператору піднімати вантажі масою до 91 кілограма без докладання якихось зусиль. В даний час Raytheon займається створенням екзоскелета третього покоління - XOS 3, який буде більш легким, надійним і мобільним.

Шпалери X-Flex можуть бути використані для додаткового бронювання стель, підлог і стін у приміщеннях. Спеціальна плівка, зіткана з полімерних ниток здатна забезпечити додатковий захист бетонних конструкцій від землетрусів, вибухів та осколків. Яким чином ця плівка кріпиться до поверхні, не уточнюється. Пентагон уже прийняв рішення про використання X-Flex для зміцнення закордонних військових баз США.

Гіперзвукова ракета Boeing X-51A Waverider здійснила свій перший політ в кінці травня 2010 року. Ракета провела в повітрі близько 200 секунд, зумівши розігнатися до швидкості в п'ять чисел Маха (5,8 тисячі кілометрів на годину). Під час польоту була зафіксована аномальна поведінка апарату - хоча двигун ракети продовжував працювати в штатному режимі, дані телеметрії через деякий час після початку польоту стали надходити на пункт управління з перебоями. Коли в черговий раз зв'язок з апаратом перервався більш ніж на три секунди, оператори дали X-51A сигнал до самознищення.

У середині серпня 2010 року армія США сертифікувала новий вид вибухової речовини - IMX-101, який в перспективі замінить у снарядах традиційний тринітротолуол. На першому етапі речовина буде поставлятися в снарядах M795 калібру 155 міліметрів. IMX-101, за схожих з тротилом характеристиках, відрізняється меншою чутливістю до ударів - якщо впустити снаряд з цією речовиною або вистрілити по ньому, вибухівка не вибухне.

Журнал Time публікує список кращих винаходів щорічно. У 2010 році, крім військових інновацій, в цей список потрапили також планшет Apple iPad, цифрова фотокамера Sony Alpha A-55, "безпілотний автомобіль" Google, реактивний рюкзак Мартіна, протимоскітні лазер, безпілотник-дирижабль STS-111 і поліпшені 3D-окуляри.

Читайте також:

У рекламі "солдат майбутнього" розстрілюють російських військових

Революційний винахід: акумулятор заряджається за хвилину

Шнобелівські премії-2010: за вивчення орального сексу і шкарпеток

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: