Журнал Time уперше обрав "Дитину року": кого і за які досягнення нагородили

Журнал Time уперше обрав "Дитину року": кого і за які досягнення нагородили

Фото: BBC

Гітанджалі Рао створила застосунок для боротьби з кібербулінгом і пристрій для виявлення свинцю у воді.

Журнал Time вперше за свою історію обрав "Дитину року". У фінал пройшли п'ятеро неповнолітніх дітей. Перемогу здобула 15-річна школярка із Колорадо (США) Гітанджалі Рао, яка займається дослідженнями штучного інтелекту та IT, а її знання використовують для боротьби з кібербулінгом і для очищення питної води. Тепер грудневий номер впливового видання прикрасить фото школярки.

Про це йдеться в сюжеті "Сніданку з 1+1".

Уперше Гітанджалі Рао родом із Колорадо стала відомою у США 3 роки тому. Тоді дівчинка винайшла швидкий і недорогий спосіб виявлення отруйного свинцю в питній воді. Від цієї проблеми страждали жителі одного з міст у штаті Мічиган. Прилад, який вигадала школярка, складався з вуглецевих нанотрубок і Bluetooth-передатчика.

"Не намагайтеся вирішити кожну проблему, просто зосередьтеся на тій, яка вас турбує. Якщо я зможу це зробити, це зможе зробити кожен. Я раджу іншим дітям ніколи не боятися спробувати. У мене було стільки невдач, поки я проводила свої тести. Перші кілька разів це засмучувало, але зрештою все склалося. Я знала, що всі невдачі, пов’язані з досвідом навчання, зроблять мій експеримент кращим", — заявляла 15-річна Гітанджалі Рао.

Нині Гітанджалі має кілька успішних наукових проєктів у галузі штучного інтелекту та нанотехнологій. Серед інновацій дівчинки застосунок, який вишуковує в повідомленнях образливі слова, і таким чином, допомагає боротися з кібербулінгом.

Щоб зацікавити наукою інших дітей, Гітанджалі  проводить "інноваційні сесії" та лабораторні майстер-класи. Вона також співпрацює з кількома школами та Королівською інженерною академією в Лондоні. 

Створити категорію "Дитина року" журнал Time вочевидь надихнула Ґрета Тунберґ. Торік 16-річна шведська активістка стала переможницею в номінації видання "Людина року". Раніше такого звання досягали лише ті, кому виповнилося 25 років. Загалом на звання "Дитина року" претендували понад 5 тисяч американців у віці від 8 до 16 років.

Журнал "Time" вперше в історії обрав "Дитину року"

Журнал "Time" вперше в історії обрав "Дитину року"

Нагадаємо, упродовж року екоактивістка Ґрета Тунберґ зустрічалася з кліматичними активістами у Європі та США. Дівчина, зокрема, мала зустрічі з президентом США Бараком Обамою та канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель, генсеком ООН Антоніу Гутеррешом.

Її навіть номінували на Нобелівську премію миру. А у грудні журнал Time визнав Ґрету Тунберґ "Людиною року". Про її дивовижний шлях читайте у матеріалі ТСН.ua. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація