Журналіст Хашоггі планував створити молодіжний рух проти саудівської влади – ЗМІ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Це могло стати мотивом для його вбивства.

Вбитий саудівський журналіст Джамаль Хашоггі планував створити активний онлайн-рух серед молоді проти влади Саудівської Аравії та безпосередньо спадкового принца Мухаммеда бін Салмана.

Про це йдеться у його листуваннях із саудівським активістом, який проживає у Канаді, Омаром Абдулазізом, передає CNN.

За словами самого Абдулазіза, ці розмови, найімовірніше, були перехоплені саудівськими спецслужбами, що і стало мотивом для вбивства журналіста.

"Арешти є невиправданими, але тиранія не має логіки. Він любить силу, схожий на "пакмана": чим більше жертв він їсть, тим більше він хоче", - так Хашоггі описував у листуванні саудівського принца.

Одного разу Абдулазіз написав, що надішле на електронну пошту Хашоггі пропозиції щодо створення "електронної армії". У відповідь на ідею журналіст пообіцяв, що шукатиме фінансування для цього.

Як повідомлялося, 59-річного Хашоггі вбили 2 жовтня у генконсульстві Саудівської Аравії в Стамбулі, коли той пішов туди, щоб забрати необхідні для майбутнього весілля документи. Його наречену відомства не впустили і через п'ять годин очікування їй повідомили, що Хашоггі вже пішов з консульства. У журналіста були давні зв'язки з королівською родиною Саудівської Аравії, але він критично писав про нинішній уряд і спадкового принца Мухаммеда бін Салмана.

У Туреччині підозрюють, що чоловіка допитували, катували, а після цього вбили і розчленували. Для цього в Стамбул в той день прилетіло 15 співробітників саудівських спецслужб. Слідство має відповідні звукозапису. Згодом турецька влада повідомила, що за кілька днів після вбивства Хашоггі Саудівська Аравія направила в Туреччину групу з 11 фахівців, серед яких були хімік і токсиколог, які повинні були "замести сліди" злочину.

Після декількох тижнів заперечень і під потужним тиском країн Заходу, влада Саудівської Аравії все ж визнала, що журналіст загинув в їх консульстві. Прокурор королівства заявив, що було встановлено та затримано 18 підозрюваних у вбивстві Хашогги, для п'ятьох з них правоохоронці будуть вимагати смертної кари.

ВідеоСаудівська влада обіцяє відтяти голови п’ятьом посадовцям, які розправилися з Джамалем Хашоггі

Прокуратура королівства заявила - загалом у справі заарештована 21 особа, 11 – висунуті обвинувачення. Сьогодні Ер-Ріяд озвучив іще й нову версію про те, що сталося з опозиційним автором. Мовляв, у дипустанові дисиденту ввели смертельну ін’єкцію, після чого тіло розчленували і вивезли. Де останки журналіста, королівство нібито не знає. 

Саудівська влада обіцяє відтяти голови п’ятьом посадовцям, які розправилися з Джамалем Хашоггі

Залиште свій коментар

Вибір редакції