Журналіст, який кинув черевик у Буша, вийде на свободу достроково

Мунтазера аз-Зейді, який кинув черевиком у Буша, звільнять достроково за гарну поведінку. Так, 15 років тюрми зводиться до не повного року.

Іракський суд виніс рішення про дострокове звільнення журналіста Мунтазера аз-Зейді, заарештованого за те, що він кинув черевик в екс-президента США Джорджа Буша.

Аз-Зейді, який прославився на увесь світ завдяки своєму вчинку, вийде на свободу 14 вересня, повідомив його адвокат Карім аль-Шуджарі. Суд задовольнив клопотання адвокатів про дострокове звільнення журналіста завдяки його гарній поведінці.

"Звільнення (аз-Зейді - ред.) стане перемогою вільних і чесних іракських ЗМІ", - заявив адвокат засудженого.

Нагадаємо, у квітні термін тюремного ув'язнення журналіста був скорочений з трьох років до року.

В Іраку відкрили пам'ятник черевику, яким в президента США Джорджа Буша кинув на прес-конференції іракський журналіст Мунтадар Заїді. Пам'ятник заввишки близько 3 м встановлений в Тікріті - на батьківщині колишнього президента країни Саддама Хусейна. На постаменті написали вірш, що прославляє вчинок журналіста. Автор твору Лаїт Амарі наполягає, що його робота повинна стати "джерелом гордості для всіх іракців", і вона не є політичною.

Черевик встановлений в саду будинку, де знаходиться благочинна організація, яка займається доглядом за дітьми, що стали сиротами в результаті конфлікту в Іраку. На церемонії відкриття пам'ятника були присутні близько 400 людей.

Читайте також:

У Буша ледь не поцілили черевиком

Журналіст, який кинув черевиками у Буша, просить притулку у Швейцарії

Кривдника Буша нагородили медаллю

В Іраку відкрили пам'ятник черевику, який кинули у Буша

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: