Журналіста польської газети засуджено на три роки за образу Лукашенка

5 липня суд міста Гродно (Білорусь) засудив на три роки ув'язнення кореспондента польської газети Анджея Почобута за образу президента Білорусі Олександра Лукашенка.

За образу президента Білорусі Олександра Лукашенка на три роки засуджено кореспондента польського видання Gazeta Wyborcza Анджея Почобута.

При цьому суд постановив відстрочити виконання вироку на два роки, тому після оголошення вироку Почобут був звільнений з-під варти в залі суду.

Судове засідання проходило в закритому режимі. Повідомляється, що журналіст не визнав своєї провини.

Нагадаємо, Анджей Почобут був затриманий ще на початку квітня в Гродно. У кінці березня відносно нього було порушено кримінальну справу. На думку білоруської прокуратури, "образа" і "наклеп" на Лукашенка містилися в статтях: "У Білорусі вибори без вибору", "Лукашенко: Так я сфальсифікував вибори", "Свобода по-білоруськи. Покаявся так вийшов?", "Час закручувати гайки"," Так лякає білоруський КДБ "та інших.

Почобут є громадянином Білорусії і співпрацює з польським виданням, але не акредитований в МЗС Білорусії в якості кореспондента закордонного ЗМІ.

Білоруське зовнішньополітичне відомство позбавило Анджея Почобута акредитації в 2009 році і з тих пір відмовляло в її поновленні.

Читайте також:

Міліція розігнала протести в Мінську сльозогінним газом

Інтернет-спільноту привело в захват редакційне завдання білоруської журналістки

У Білорусі розпочався суд над кореспондентом найбільшої польської газети

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: