Журналісти Бі-бі-сі  страйкуватимуть цілу добу проти примусового звільнення

Журналісти Бі-бі-сі виходять на черговий страйк проти скорочень.

Новинне мовлення британської телерадіокорпорації Бі-бі-сі в понеділок знову буде порушено 24-годинним страйком журналістів, які протестують проти масштабних скорочень, викликаних скороченнями бюджету мовника.

Два тижні тому, 15 липня, журналісти корпорації вже провели одну акцію протесту, яка призвела до значних перебоїв в роботі Бі-бі-сі. Корпорація була вимушена переверстувати сітку радіомовлення і зняти з ефіру популярні програми з двох телеканалів - ранкову Breakfast на BBC1 і вечірню Newsnight на BBC2.

Організувала страйк Національна спілка журналістів (National Union of Journalists, NUJ), що не згодна з політикою скорочень, до яких корпорація змушена вдаватися після того, як у жовтні 2010 року уряд Великобританії оголосив, що урізує фінансування Всесвітньої служби Бі-бі-сі на 16%, знімає її до 2014 року з балансу Форін-офісу і передає на баланс самої Британської мовної корпорації.

Скорочення торкнулися в тій чи іншій мірі всіх мовних служб Бі-бі-сі - п'ять із них були закриті повністю, інші помітно скоротили проекти і штат співробітників.

Найближчим часом Бі-бі-сі планує провести 387 скорочень у Всесвітній службі та Службі моніторингу, близько 100 з цих звільнень будуть примусовими. Поки без згоди звільнено чотири людини, в понеділок роботи позбудуться ще 43. При цьому в подальшому корпорація може продовжити скорочення.

Скільки людей візьме участь у страйку в понеділок, NUJ не повідомляє, проте відомо, що до першої акції долучилися провідні журналісти, включаючи редактора бізнес-новин Роберта Пестона і редактора політичних новин, одного з найвідоміших британських журналістів Ніка Робінсона.

"Вони незадоволені тим, як поводяться з їхніми колегами, і, я думаю, страйк серйозно порушить роботу", - цитує профспілка в повідомленні свого генерального секретаря Мішель Стеністріт.

Незважаючи на те, що переговори між сторонами тривають, уникнути страйку не вдалося. 11 серпня керівництво компанії має зустрітися з представниками профспілки і описати прийдешні плани скорочень, однак навряд чи можна говорити про надії на домовленість, оскільки Бі-бі-сі чітко дало зрозуміти - повністю відмовитися від примусових звільнень не вийде.

"Страйк не змінить того, що Бі-бі-сі доведеться зіткнутися з необхідністю примусових скорочень ... Але ми будемо продовжувати робити все, щоб кількість цих скорочень була якомога меншою", - йдеться в заяві корпорації.

Акція триватиме 24 години. Про подальші дії профспілки поки нічого не відомо.

Всесвітня служба ВВС почала мовлення в 1932 році. Зараз її бюджет становить 272 мільйонів фунтів на рік (близько 430 мільййонів доларів), а загальна аудиторія теле- і радіопрограм, а також інтернет-сайтів, досягає 241 мільйону людей по всьому світу.

Виробництво програм ВВС для британської аудиторії фінансується за рахунок телевізійного збору — особливого податку, яку платить кожна родина, що користується телевізором. Поки що Всесвітня служба, яка досі вела мовлення 32 мовами, фінансується Міністерством закордонних справ Британії (Форін-офісом).

Читайте також:

ВВС припиняє мовлення українською мовою

У світі нараховується 205 мільйонів безробітних

Смартфон врятував ведучу ВВС від ганьби

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: