Встановлено прізвища росіян, які вели перемовини з італійським політиком з орбіти Сальвіні

Встановлено прізвища росіян, які вели перемовини з італійським політиком з орбіти Сальвіні

Фото: Associated Press

Ймовірно, італієць вивозить з Росії на чартерних рейсах багато готівки.

Спільне розслідування Bellingcat, BuzzFeed News і російського видання Insider дійшло висновку, що Джанлука Савоїні, близький помічник віцепрем'єр-міністра Італії Маттео Сальвіні дуже часто відвідує Росію та зустрічається з провладними особами. Друга частина їхнього розслідування називає імена тих, з ким були зустрічі у Савоїні.

Цього разу мова піде про угоду, яку Савоїні обговорював з якимись росіянами, метою якої було фінансування кампанії партії "Ліга Півночі" на виборах до Європарламенту під прикриттям операції з поставки палива. The Insider, Bellingcat і BuzzFeed вдалося ідентифікувати двох російських учасників зустрічі і з'ясувати, який стосунок вони мають до російської влади.

Угода, в результаті якої "Ліга Півночі" за планом мала отримати кілька десятків мільйонів доларів, обговорювалася у московському готелі "Метрополь" 18 жовтня 2018 року. На аудіозапису розмови чути, як Савоїні постійно обіцяє надавати Росії підтримку і каже про спільні цінності Кремля і європейських крайньо-правих.

Також там чути голоси трьох росіян, які в процесі обговорення схеми фінансування уточнюють, що їм знадобиться підтримка Володимира Плігіна (ексдепутата і радника В'ячеслава Володіна) і такого собі "віцепрем'єра" (ймовірно, Дмитра Козака).

На думку журналістів, вони ідентифікували особистості двох з трьох російських учасників зустрічі - це Андрій Юрійович Харченко (офіційно виступає як представник Євразійського руху і соратник Олександра Дугіна) та Ілля Андрійович Якунін - менеджер, який працював в різних компаніях, пов'язаних з державними інвестиціями.

Варто зазначити, що за день до цієї зустрічі у Метрополі сфотографували зустріч Савоїні Олександром Дугіним.

Сам Плігін в розмові з The Insider заявив, що не збирається коментувати зустріч у Метрополі, так як "не має ніякого стосунку до цих людей". Однак, від 2002 до 2016 року Ілля Якунін відповідав за іноземні інвестиції в компанії Агентство прямих інвестицій, контрольованої ТОВ "Резервтрастком", співзасновником і акціонером якої є Плігін.

Плігін, своєю чергою, має давні зв'язки з Дмитром Козаком, ще у 1993 році вони разом заснували юридичну компанію ЮСТ. Козак же знайомий з Путіним ще по пітерській мерії і був главою виборчого штабу Путіна 2004 року.

Розслідувачі відправили зразки голосу фахівцям з лабораторії університету Денвера (США), які підтвердили, що на зустрічі був присутній Якунін.

Другий ідентифікований учасник зустрічі - Андрій Харченко - більш загадковий персонаж. Хоча він і представляється учасником дугінського Євразійського руху, ні пресслужба руху, ні давні учасники руху, з якими поговорили журналісти, не змогли згадати це ім'я.

Також ні в яких базах даних Харченко не значиться як власник або менеджер будь-яких компаній, тому що він офіційно заробляє на життя - неясно.

Харченко пояснив журналістам, що свою позицію він зазвичай викладає в статтях, які пише під псевдонімом, і на запитання про те, як йому вдається налагоджувати контакти із західними політиками, відповів, що це "результат довгої і складної роботи", про яку він пообіцяв розповісти після повернення з відрядження, після чого припинив виходити на зв'язок.

Харченко супроводжував Дугіна в багатьох зарубіжних поїздках, включно з поїздкою до Туреччини 2016 року, де вони зустрілися з низкою турецьких політиків, після чого їм навіть вдалося привезти деяких з них (включно з двоюрідного брата Ердогана Мехмета Мутлу) до анексованого Криму. Цікаво, що при перельоті до Туреччини Харченко використовував службовий паспорт, хоча в жодній з баз даних він не значиться як чиновник або співробітник держкорпорації.

Одним із супутників Дугіна і Харченко під час поїздки до Туреччини став ексдепутат Олег Лебедєв.

Нагадаємо, 9 серпня журналісти підрахували, що Савоїні за останні п’ять років здійснив надзвичайну кількість поїздок до Москви, проводячи у столиці РФ один день, а на наступний відлітав. Він щонайменше 14 разів відвідував Москву 2018 року та ще тричі за перші три місяці цього року.

Він брав участь у перемовинах щодо фінансування політичної партії "Ліга Півночі", яка є членом уряду Італії.

У деяких поїздках Савоїні супроводжував інший партійний функціонер, який отримує зарплату як урядовий радник. Не виключено, що інформація про перельоти італійців була видалена з російської бази даних. Хто оплачував перельоти, наразі невідомо.

Путіна оточують одні й ті ж статисти протягом кількох років – журналісти РФ

Путіна оточують одні й ті ж статисти протягом кількох років – журналісти РФ

Повʼязані теми:

Наступна публікація