Журналісти викрили Папу Римського в покриванні педофілів

У розпорядження журналістів потрапили матеріали у справі священика Лоуренса Мерфі, якого звинуватили в розбещенні близько 200 глухих хлопчиків.

Вищі ієрархи Римської католицької церкви, у тому числі і її нинішній голова Бенедикт XVI, протягом багатьох років замовчували факти сексуальних злочинів серед священиків, у тому числі вчинені щодо неповнолітніх. До такого висновку прийшли в результаті власного розслідування журналісти газети The New York Times.

У розпорядження видання потрапили матеріали у справі священика Лоуренса Мерфі (Lawrence Murphy), якого звинуватили в розбещенні близько 200 глухих хлопчиків. З 1950 по 1974 роки він працював у школі для глухих дітей в штаті Вісконсін. Після його переїзду Місцевій церковній владі стало відомо про сексуальні домагання Мерфі до дітей.

Проте священик так і не був позбавлений сану, стосовно нього навіть не було порушено внутрішнє розслідування. Крім того, католицька церква не повідомила про це до відома і цивільну владу. З 1981 по 2005 роки Конгрегацію доктрини віри, яка і займалася розбором справ священиків, які "проштрафилися", очолював кардинал Йозеф Ратцингер - нинішній Папа Бенедикт XVI.

До рук журналістів потрапило внутрішньоцерковне листування у цій справі. З нього випливає, що в 1996 році католицька церква все-таки почала внутрішнє секретне розслідування справи Мерфі, однак воно було зупинено за особистою вказівкою Ратцингера. У 1998 році Мерфі помер, будучи в сані священика,і так і не зазнавши жодної кари.

На думку журналістів, це всього лише один з тисяч прикладів, коли католицька церква приховувала злочини своїх священнослужителів, щоб уникнути скандалу та зберегти авторитет серед віруючих.

На початку 2010 року епіцентром скандалу, пов'язаного з насильством над вихованцями католицьких шкіл та притулків, стали Ірландія й Німеччина. Більша частина фактів, що відкрилися пов'язана з подіями 1960-1980-х років. У скандалі виявився замішаний і брат Бенедикта XVI, який зізнався у рукоприкладстві по відношенню до школярів.

24 березня Папа Римський прийняв відставку ірландського кардинала Джона Маги - його звинувачували в приховуванні інформації про сексуальне насильство над неповнолітніми, яке відбувалося в його єпархії. Глава католиків сам попросив Маги подати прохання про відставку. У минулому Маги служив особистим секретарем у трьох понтифіків поспіль, включаючи Івана Павла II.

Читайте також:

Папа Римський вибачився перед жертвами ірландських священиків-педофілів

Папа Римський допоможе священикам-педофілам покаятися

В католицьких притулках дітей робили сексуальними рабами

Жертві священика-педофіла заплатять 350 тисяч євро

ВідеоЖурналісти викрили Папу Римського в покриванні педофілів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: