Журналісти завітали до московської квартири ГРУвця Петрова-Мішкіна. Двері відкрив його тезко

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Він заявив, що його по батькові не Євгенович, а Дмитрович.

Журналісти-розслідувачі Bellingcat та The Insider 9 жовтня представили повне досьє другого підозрюваного в отруєнні екс-шпигуна ГРУ Сергія Скрипаля.

Росіянин на ім’я Олександр Петров виявився військовим лікарем та співробітником ГРУ Олександром Мішкіним. Журналісти Conflict Intelligence Team також здійснили своє розслідування, в якому теж встановили зв’язок Петрова і Мішкіна, а також знайшли його справжню адресу в Москві на вулиці Перекопській.

Журналісти видання "Дождь" вирішили завітати до цієї квартири на південному заході Москви, однак двері їм відкрив несхожий на офіцера ГРУ чоловік.

"Ви Мишкін? – Так. – А як вас звати, якщо не секрет? – Олександр. – Євгенович? – Ні. – А як? – Дмитрович", - такий діалог відбувся між журналістом та начебто власником квартири.

За словами цього Мішкіна, він працює не в ГРУ, а у будівлі навпроти, в "паливо-енергетичному секторі". Олександр Дмитрович також розповів, що офіцера ГРУ Мішкіна він у своєму будинку ніколи не бачив, а взагалі знає його – бачив новини в Інтернеті, чим був дуже здивований. Він зазначив, що квартиру цю придбав у 2013 році у "дідуся із бабусею", яким її видала держава. Документи, які б підтверджували особу, Олександр Дмитрович не показав.

Головний редактор The Insider Роман Доброхотов впевнений, що двері відчинила підставна особа, оскільки в ГРУ "можливо і панує бардак наразі", але не до такої міри, щоб не дізнатись про можливий візит журналістів.

Однак Петрова-Мішкіна не змогли впізнати також сусіди та продавець найближчого магазину. За даними реєстрів, власниками квартири офіцера ГРУ є Надія, Мирослава та Олена Мішкіни. Про жодного Олександра там не згадується. Перед тим Bellingcat повідомляв, що у московській квартирі офіцер ГРУ Олександр Мішкін проживає із дружиною та двома дочками.

Нагадаємо, правоохоронні органи Великої Британії 5 вересня оприлюднили фото та імена осіб, підозрюваних в отруєнні російського екс-розвідника Сергія Скрипаля і його доньки Юлії у Солсбері - ними виявились Олександр Петров і Руслан Боширов.

Після цього підозрювані дали інтерв'ю російському пропагандистському виданню Russia Today. Під час розмови вони розповіли, що начебто займаються підприємництвом, а в Солсбері їздили "як туристи", аби подивитися на пам'ятки і "відірватися".

Спільне розслідування The Bellingcat і The Insider надали підтвердження того, що підозрювані в отруєнні Скрипалів росіяни насправді - співробітники російських спецслужб. Причетність до спецслужб підтверджує низка документів, а також прямих і непрямих свідчень. Також з'ясувалось, що паспорти обох мають практично ідентичні номери.

Bellingcat знайшов у діяльності ГРУвців із Солсбері й "український слід". Вони ідентифікували справжнє ім’я одного з них – Руслан Боширов виявився полковником ГРУ, якого насправді звуть Анатолій Чепіга. Окрім цього, він воював в Україні, за що отримав звання героя Росії.

Через місяць журналісти-розслідувачі встановили справжнє ім’я другого підозрюваного - Олександр Петров виявився військовим лікарем та співробітником ГРУ Олександром Мішкіним. Він також отримав у 2014 році звання героя Росії і також, найімовірніше, за спецоперацію в Україні.

ВідеоОтруйники Скрипаля брали участь у захопленні держустанов на Сході України

Для світу - злочинці, для Росії - герої. Отруювачі Скрипаля в британському Солсбері виявилися ще й учасниками захоплення держустанов на Сході України. Про це розповіли розслідувачі Bellingcat. За їхніми даними, тепер відомі на весь світ ГРУшники Мішкін і Чепіга отримали від Путіна звання "Герой Росії" за події в Україні. 

Отруйники Скрипаля брали участь у захопленні держустанов на Сході України

Залиште свій коментар

Вибір редакції