Журналісти знайшли фото "отруйника" Скрипалів Чепіги на весіллі дочки його начальника, командира секретної частини ГРУ

Дата публікації
Перегляди
9840
Журналісти знайшли фото "отруйника" Скрипалів Чепіги на весіллі дочки його начальника, командира секретної частини ГРУ

скриншот з відео

Судячи з усього, вони дружать сім'ями.

Журналісти знайшли ще одне підтвердження того, що підозрюваний в отруєнні російського ексрозвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії Анатолій Чепіга є співробітником Головного розвідувального управління РФ.

Чепігу та його командира, генерал-майора Андрія Авер'янова, знайшли на фотографіях і відеозаписах з весілля дочки останнього, йдеться у розслідуванні Радіо Свобода і Bellingcat.

Андрій Авер'янов з дочкою на весіллі / Радіо Свобода

Весілля відбулося в липні 2017-го року – за півроку до спроби отруєння Скрипалів. Знімки і відео зі свята опублікував один із весільних фотографів, а також весільне агентство, яке організовувало урочистість.

На знімках видно Анатолія Чепігу, його дружину і двох його дітей – син розвідника брав участь у весільній церемонії.

Радіо Свобода
Радіо Свобода
Радіо Свобода

Фотографія схеми розсадки гостей, опублікована весільним фотографом, показує, що вже тоді Анатолій Чепіга намагався приховати свою особистість: на стенді він позначений як "Олексій Чепіга", хоча всі інші члени його сім'ї присутні там під своїми справжніми іменами. На стенді є також вигадані ім'я та прізвище іншого "отруйника" Скрипалів, Олександра Петрова, проте знайти його на знімках не вдалося.

Весілля проходило в бутік-готелі "Сенешаль", розташованому біля Сенежського озера, на протилежному березі якого розташована база "Сенеж" російських "Сил спеціальних операцій".

bellingcat.com

Що відомо про Авер'янова

Журналісти з'ясували, що генерал-майор Андрій Авер'янов народився в Ашхабаді, жив у 1-му військовому містечку і навчався у російській школі. У 1988 році він закінчив Ташкентське вище загальновійськове командне училище, в кінці 90-х років жив у селі Рамено недалеко від Сизрані.

Авер'янов є володарем трьох орденів Мужності. За даними розслідувачів, він отримав їх за участь у війнах в Афганістані, Боснії і Чечні. У 2015 році він був нагороджений званням Герой Росії – можливо, за участь у анексії Криму.

Андрій Авер'янов захоплюється холодною зброєю. В одній історичній довідці про сербського командира більшовиків періоду Громадянської війни він представлений як "фахівець в області вогнепальної і холодної зброї Європейського регіону XVIII–XX століть". Крім того, він переклав дві книги військового історика Бранко Богдановича про холодну зброю балканських країн та Османської імперії.

Також Авер'янов колекціонує зброю і навіть оформив патент на ніж власного винаходу, рукоять якого прикрашена гвоздикою, одним із символів ГРУ.

Журналісти виявили в базах даних дві московські адреси, на які зареєстрований Андрій Авер'янов. Одна з них (вулиця Народного ополчення, 52, корпус 2) – це п'ятиповерхова будівля з видом на залізничні колії, імовірно, гуртожиток ГРУ. Друга – в Південному Тушино, в районі парку Братцево.

За даними Bellingcat, розвідник володіє двома автомобілями - Land Rover Discovery 2012 року випуску і Range Rover Sport 2015 року, обидві темно-коричневого кольору і з одним і тим самим держномером. На ці автомобілі Авер'янов отримав десятки штрафів за перевищення швидкості.

Про Андрія Авер'янова вперше стало відомо після розслідування The New York Times, журналісти якого з'ясували, що в Москві вже більше десятиліття діє надсекретна частина №29155 Головного розвідувального управління РФ, яка причетна до диверсій в Європі. Зокрема, російські спецпризначенці брали участь у дестабілізації в Молдові 2014 року, у спробі державного перевороту у Чорногорії 2016 року, отруєння ексрозвідника-росіянина Сергія Скрипаля у Великобританії, а також у війнах в Афганістані, Чечні і Україні. 

Отруєння Скрипалів: британська поліція показала докази перебування Чепіги і Мішкіна у Солсбері

Отруєння Скрипалів: британська поліція показала докази перебування Чепіги і Мішкіна у Солсбері