Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Журналісти знайшли на сайті посольства РФ в Аргентині фото головного фігуранта "кокаїнової справи"

Ковальчук є вихідцем із спецслужб.

Підозрюваний в організації контрабанди кокаїну з Аргентини в Росію Андрій Ковальчук був співробітником департаменту безпеки російського МЗС. Тобто формально він був не дипломатом, а вихідцем із спецслужб.

Про це повідомляє "Настоящее время", проект "Радіо Свобода" за участю "Голосу Америки".

ВідеоДипломатичну пошту з кокаїном супроводжував екс-директор ФСБ Росії - The Telegraph

Нові подробиці кокаїнового скандалу. Дипломатичну пошту, у якій мали бути відправлені наркотики у Росію, везли на літаку Миколи Патрушева – колишнього директора ФСБ. За даними видання The Telegraph, Патрушев особисто супроводжував валізи, у яких замість кокаїну було борошно. Нагадаємо, 12 валіз, у яких було майже 400 кілограмів кокаїну, виявили ще рік тому. Заборонені речовини зберігали на території школи, що працює при російському посольстві в Аргентині. Коли поліція виявила наркотики, замінила вміст пакунків, аби відстежити, куди ж відправлять ці валізи. Заборонений багаж приїхав у Росію у грудні дипломатичною поштою.

Дипломатичну пошту з кокаїном супроводжував екс-директор ФСБ Росії - The Telegraph

Журналісти встановили, що Андрій Ковальчук народився 1968 року в Україні, в Чернівецькій області. Не пізніше 1993 року він отримав громадянство РФ.

Перший секретар російського посольства в Аргентині Олег Воробйов повідомив слідству, що познайомився з Ковальчуком в лютому 2016 року на прийомі в посольстві з нагоди візиту до Аргентини делегації МВС. Ковальчук представився співробітником департаменту безпеки МЗС. Фотографії з цієї зустрічі збереглися на сайті посольства в Аргентині.

Ковальчук у посольстві РФ в Аргентині_2
Сайт посольства РФ в Аргентині
Андрій Ковальчук - чоловік у сірому піджаку (другий зліва в першому ряду).

Ковальчук у посольстві РФ в Аргентині
Сайт посольства РФ в Аргентині
Андрій Ковальчук - третій зліва.

Ще трохи інформації про Ковальчука повідав барон Костянтин фон Босснер, він же Костянтин Лоскутніков – російський бізнесмен, власник сигарного бізнесу, живе в Німеччині. Сам Ковальчук зараз теж живе у цій країні.

В ефірі німецького телеканалу "ОстВест" фон Босснер розповів, що його з Ковальчуком познайомив високопоставлений працівник "Газпрому" Німеччини. Фігуранта "кокаїнової справи" тоді представили як полковника, керівника спецслужб, який курирує посольства або консульства на території Європи, Азії і Латинської Америки.

"Пан Ковальчук, як і багато інших, спробував наші продукти, покурив наші сигари, попив наш коньяк. А потім, протягом багатьох років з'являвся з проханням, дай один чи інший взірець. Ми відкриті для будь-якого виду співпраці. Тому він отримував від нас якісь зразки і коньяку, і сигар. Але жодної  угоди, жоднго контракту укладено так і не було", – розповів Фон Босснер.

Нагадаємо, рік тому були виявлені 12 валіз, в яких було майже 400 кілограмів кокаїну. Заборонені речовини зберігали на території школи, яка працює при російському посольстві в Аргентині. Коли поліція виявила наркотики, замінила вміст пакетів, щоб відстежити, куди ж відправлять ці валізи. Заборонений багаж приїхав в Росію в грудні дипломатичною поштою.

Літак, на якому борошно під виглядом кокаїну доправили з Аргентини в Росію, належить льотному загону "Росія" і перевозить перших осіб російської держави.

У Кремлі заявили, що фотографії літака можна було сфальсифікувати, а справжній літак "Росія" не причетний до скандалу.

Залиште свій коментар

Вибір редакції