Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Журналісти знайшли ще одного друга Путіна в "панамських архівах"

Колишній КДБіст очолював офшорну компанію ЛУКОЙЛу.

Журналісти "Нової газети" знайшли у "панамських архівах" ще одного друга російського президента Володимира Путіна. У добірці документів про офшорні схеми панамської компанії Mossack Fonseca згадується офіцер КДБ у відставці Валерій Поломарчук. За даними видання, він очолив офшорну фірму ЛУКОЙЛу, яка була створена для обходу норм російського валютного законодавства, передає Дождь.

Видання пише, що "Путін добре знав і поважав Поломарчука не тільки як колегу по КДБ, але і як чесну людину". У 1980-х роках Поломарчук служив у КДБ, але на початку 1990-х звільнився з радянської спецслужби. Потім він зайнявся гральним бізнесом – спочатку працював у перербурзькій міськраді у відповідній робочій групі, яку очолював Путін, а потім очолив держпідприємство, яке повинно було отримати частки у всіх міських казино.

В кінці дев'яностих Поломарчук став віце-президентом компанії "ЛУКОЙЛ Санкт-Петербург" і очолив дочірню компанію, яка хотіла заправляти паливом кораблі в петербурзькому морському порту.

У липні 2000 року податкова поліція порушила кримінальні справи стосовно керівництва ЛУКОЙЛу та керівників її дочірніх компаній.

Через два тижні після цього на Британських Віргінських островах була створена фірма Aventura Service, її директором став Поломарчук і числився її єдиним власником протягом шести років. Інформацію про цю компанію журналісти знайшли в "панамському архіві".

Відео Путін уперше прокоментував офшорний скандал

Aventura Service купувала за заниженою ціною паливо у "ЛУКОЙЛ-Нева" для заправки суден. До 2003-2004 років через компанію могли продавати близько 30-35 тисяч тонн палива на місяць.

Видання пояснює, що нафтові компанії створювали офшорні фірми, щоб уникнути бюрократичної тяганини при зовнішньоторговельних угодах. При цьому бізнесмени могли залишати прибуток в офшорі.

На початку 2000-х за ціною 30-50 доларів за тонну в Aventura Service могло "осідати" від 11 до 20 мільйонів доларів на рік, а у 2011-2012 роках — від 280 до 700 мільйонів.

У публікації наголошується, що в "справі ЮКОСа" схема продажу нафти і нафтопродуктів через офшори була прирівняна до їх розкрадання. Проте схожі кримінальні справи проти керівництва "ЛУКОЙЛу" не закінчилися нічим.

Знайомі Поломарчука розповіли, що друг Путіна не отримував з офшорних угод вигоду. Він помер кілька років тому і великих доходів за життя не мав.

Відео США можуть розширити санкції проти Росії через офшорний скандал

Раніше повідомлялося, що комерційний банк "Росія" використовувався в потенційній схемі з відмиванням коштів, до якої мога бути залучена низка близьких знайомих президента РФ Володимира Путіна. У "панамських архівах" згадуються чотири фірми, які так чи інакше пов'язані з Росією - Sonnette Overseas, International Overseas Media, Sunbarn і Sandalwood Continental. Згідно аналізу, більше ніж $ 2 млрд "таємно перемішуються через банки і тіньові структури, пов'язані з друзями Путіна". International Overseas Media і Sonnette Overseas офіційно належать віолончелісту Сергію Ролдугіну. Він відомий як друг дитинства Володимира Путіна і хрещений батько однієї з його дочок.PanamaPapers

Нагадаємо, напередодні ввечері журналісти опублікували глобальне розслідування про офшори світової еліти. Над ним працювали 380 журналістів із 78 країн світу. Вони з'ясовували, як багаті і сильні використовують офшори для того, щоб сховати своє багатство.

Доповідь стала можливою завдяки витоку 11 мільйонів документів із 1977 до 2015 року з бази даних панамської компанії Mossack Fonseka, четвертої за величиною в світі офшорної юридичної фірми. Документи показують, як Mossack Fonseca в ряді випадків допомагала клієнтам відмивати гроші, уникати санкцій і сплати податків.

В них містяться посилання на 72 нинішніх або колишніх глав держав, у тому числі диктаторів, обвинувачених у пограбуванні своїх країн. 

офшорні фірми

Залиште свій коментар

Вибір редакції