Журналісти знайшли табір ПВК "Вагнера" у Росії та дізналися деталі розгрому у Сирії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Чоловік, наближений до ПВК «Вагнер», пояснив, навіщо угруповання воює в Україні та Сирії.

У російському Краснодарі розташована найвідоміша в РФ приватна військова організація – «ПВК Вагнера», чиї бійці всього за кілька років воювали в Криму, Донбасі і Сирії.

Зокрема, табір цієї ПВК базується біля хутора Молькіне, що за 30 кілометрів від Краснодара, пише Znak.com. На території табору «Вагнера» є три казарми. Зокрема, незважаючи на розгром «вагнерівців» 7 лютого в Сирії у провінції Дейр-ез-Зор, охочих тут служити і вирушати на війну на Близькому Сході не меншає.

За словами одного з жителів селища Молькіне, який виявився колишнім військовим, він зараз постійно живе у цьому хуторі та контактує, і навіть продовжує «працювати» з військовослужбовцями військової частини. Він регулярно перетинається з «вагнерівцями».

Він заявив, що вони з'явилися в Молькіному близько 5 років тому, «ще до України» (війни на сході України та окупації Криму Росією – Ред.). У перший рік існування цього особливого загону ніхто з місцевих навіть про це не підозрював. Тільки потім інформація почала просочуватися назовні.

Також цей чоловік розповів, чому «вагнерівці» ні про що не можуть розповідати своїм родичам.

«Вони нічого не скажуть… Навіть я, тут живу і працюю з ними, але все одно мало що знаю. У них все так поставлено, що не повинен ніхто нічого розповідати. З ними розмовляєш, а вони вдають, що нічого не знають, нічого не розуміють, про що ти. Таке не можна розповідати, матерям особливо. Серце тільки зірвуть. Краще нехай сподіваються і чекають, ніж таке. Нема чого їм знати все це, розумієш ?! Це тільки в Москві кажуть, що наших там не було. 87 осіб загинули там хлопців і ще зниклих багато - понад 100 осіб», - зазначив він.

ВідеоТСН дізналась подробиці про харківського солдата армії "Вагнера", який загинув у Сирії

Росія вперше офіційно підтвердила загибель п'ятьох своїх громадян у Сирії. Але в тамтешньому МЗС запевняють, що це не військові, а особи, які в зону конфлікту потрапили нелегально. Оприлюднені у світових медіа дані про загибель сотень росіян і далі називають дезінформацією. Адже батальйону приватної російської військової компанії "Вагнер", який воював у Україні, а тепер у Сирії, Москва не визнає. ТСН знайшла слід одного солдата з армії "Вагнера" у Харкові.

ТСН дізналась подробиці про харківського солдата армії "Вагнера", який загинув у Сирії

Окрім того, колишній військовослужбовець розповів, що під час подій 7 лютого деяких «вагнерівців» буквально розірвало на шматки, які потім збирали, щоб відправити у Росії на аналіз ДНК, щоб встановити особи загиблих. Якщо ж рідні цих осіб не цікавитимуться про загиблих, то ніхто про них і не буде говорити, щоб не платити компенсацію. До слова, раніше за загиблого «вагнерівця» платили 5 млн рублів, однак тепер цю суму зменшили до 3 млн.

Також цей чоловік розповів про розгром «вагнерівців» під Дейр-ез-Зором.

«Перші наші почали. Там спочатку їхня артилерія, наших, тобто, (била - Ред.) по курдах. А курди під американцями ходять. Ті попередили ще, що припиняйте. А наші – ні… Їм же треба завод цей нафтоперегонний відібрати. Ось і отримали. Спочатку американська артилерія повністю накрила нашу артилерію, повністю знищила. А потім їхні дрони прилетіли і почали бомбити. Спочатку бомбами весь цей майданчик зачистили, вирівняли. Потім з вертольотів почали. Хто тільки ворухнеться, тих відразу добивали. Ось і вся історія. Скільки молодих пацанів загинуло… Жодних росіян ніхто ніде не б'є, синку, вони нафту ділять. На крові хлопців ці під*ри гроші заробляють! Для кого ці нафтові вишки - для мене, для тебе, може?», - зазначив він.

ВідеоУ РФ вимагають від Путіна відзвітувати про масове знищення російських найманців у Сирії

Пояснень від очільника Кремля зажадав опозиційний кандидат у президенти Григорій Явлінський. Повідомлення про масову загибель росіян у Сирії, де Росія офіційно завершила військову кампанію, з'явилися на вихідних. Попри те, що вбитих щонайменше дві сотні, Москва досі офіційно це не підтвердила і не спростувала.

У РФ вимагають від Путіна відзвітувати про масове знищення російських найманців у Сирії

Чоловік, наближений до ПВК «Вагнер», також пояснив, навіщо угруповання воює в Україні.

«Донбас - це що, по-твоєму? Це вугілля, вся основна промисловість України там. Весь світ вже проти нас повстав, на кого там в цьому Кремлі вони сподіваються? Гаразд Чечня була - це наша територія була і не можна допустити, щоб таке було у нас. З Україною і так і сяк теж могло обернутися. Зрозуміти ще можна. Але зараз-то навіщо? А пацани ці, ті хто два рази сходить, - вони вже хворі на всю голову. Не можуть вже без цього жити, божевільні вже», - розповів він.

Екс-військовий також розповів, що зараз готується партія «вагнерівців», яка вирушить до Африки, однак, не воювати, а інструктувати. Бійці ПВК ідуть у так звані відрядження на шість місяців, однак іноді їх затримують  до семи.

«Раніше їм хоч платили краще. По 400 тис. на місяць з бойовими і навіть більше. Потихеньку, потихеньку, і зараз зробили 200. Навпіл обрізали, вважай. Хоча зараз вони навіть більше воюють, ніж раніше», - додав чоловік.

Залиште свій коментар

Вибір редакції