Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Журналісти знайшли утаємничений бізнес старшої доньки Путіна

Він пов'язаний з масштабним медпроектом, що може стати "елітним госпіталем".

Марія Воронцова, яку називають старшою донькою президента РФ Володимира Путіна, виявилася співвласницею компанії "Номеко" – вона займається сучасними методами боротьби з раком. Ця компанія бере участь в реалізації найбільшого приватного інвестиційного проекту російської охорони здоров'я.

Про це повідомляє російська служба ВВС.

На початку липня на пропагандистському каналі "Росія 1" вийшов сюжет "Мирний атом: в Росії з'явиться унікальний центр ядерної медицини". У ньому розповідалося, що під Петербургом до 2021 року з'явиться центр ядерної медицини з "унікальним циклотроном" (прискорювачем важких заряджених частинок). Воронцова з'явилася у сюжеті і коментувала новину як член ради директорів "Номеко".

Як зазначається, вартість проекту оцінюється в 40 млрд рублів – близько 570 млн євро, а підтримують його чиновники та "великі гравці" бізнесу.

Водночас статутний капітал компанії "Номеко" – всього 500 000 рублів (7100 євро). Загалом у компанії п'ять співвласників, одна з них і є Марія Воронцова.

Окрім цього, найбільшим інвестором проекту стала страхова компанія "Согаз" - заступником голови її правління є двоюрідний племінник російського президента Михайло Путін, а керує нею ексрадник президента РФ з нафти та газу Антон Устинов.

Комплекс планують відкрити вже в кінці 2021 року. Але поки що на ділянці, де його мають звести, будівництво не почалося - кореспондент ВВС  виявив там лише густий ліс.

Ухвалення російським урядом рішення про переведення землі під це будівництво збіглося із заснуванням компанії "Номеко", яка нібито і буде реалізовувати проект.

Водночас журналісти відзначають, що ані в матеріалах ЗМІ, ані в презентаціях, ані на своєму сайті "Номеко" не розкриває своєї формальної ролі в цьому дорогому проекті.

Засновник однієї з найбільших у РФ мережі медклінік Гліб Михайлик порівняв проект із "гіпермаркетом медичних послуг". Також, за його словами, "з багатьох причин російській еліті потрібен елітний госпіталь" – ним і може стати комплекс.

Зазначимо, згідно з розслідуванням агентства Reuters, опублікованим у 2015 році, донька Путіна Марія народилась 28 квітня 1985 року та кілька разів змінювала прізвище. Зокрема брала прізвище екс-чоловіка – бізнесмена з Нідерландів Йорріта Йооста Фаассена.

Воронцова навчалась у МГУ на факультеті фундаментальної медицини, який закінчила у 2011 році, потім подалась до аспірантури ендокринологічного центра Мінздраву. Тоді агентство з'ясувало, що Воронцова опікується благочинною програмою для дітей з ендокринними захворюваннями.

Нагадаємо, у грудні 2018 молодша донька президента Росії Володимира Путіна вперше з'явилася в ефірі російського телебачення. У сюжеті розповідалося про винахід, зроблений в Інституті розвитку "Иннопрактика". Коментар журналістам дала керівник цього інституту Катерина Тихонова, яку й називають молодшою дочкою президента РФ. Вона також свого часу очолила дороговартісний російський проект.

Відео Старша донька Путіна виставила на продаж пентхаус у Нідерландах

Залиште свій коментар

Вибір редакції