Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Їх звинуватили в розголошенні державної таємниці.

Двох журналістів міжнародного інформаційного агентства Reuters Ва Лон та К'яу Со О засудили в М’янмі до семи років позбавлення волі за звинуваченнями в розголошенні державної таємниці.

Відповідний вирок було оголошено вранці понеділка, 3 вересня, передає Reuters.

"Відповідачі ... порушили розділ 3.1.c Закону "Про офіційні таємниці" і засуджуються до семи років. Час, який уже провели підсудні (за ґратами) від 12 грудня 2017 року, буде врахований", - заявив суддя Йе Лвін.

Більшість країн світу, серед яких Канада, США та Австралія, а також ООН, ЄС та правозахисні організації журналістів закликали владу М’янми звільнити журналістів, називаючи їхнє затримання незаконним.

Їх спіймали 12 грудня одразу після того, як двоє поліцейських передали їм певні документи в одному з ресторанів міста Янгон. Правоохоронці звинуватили їх в отриманні та розголошенні державної таємниці, однак самі журналісти своєї вини не визнають.

Ва Лон та К'яу Со О працювали на агентство Reuters від 2016 року (К’яу Со О – від 2017). Вони висвітлювали низку тем як М’янми, так і Південно-Західної Азії. Саме вони привернули увагу до ситуації з мусульманським народом рохінджа в країні від серпня 2017 року та масових репресіях, які вчинила проти них армія країни.

Нагадаємо, конфлікт між М’янмою та народом рохінджа загострився після того, як наприкінці серпня 2017 року група бойовиків вчинила кілька нападів на поліцейських. У відповідь військові почали масштабну операцію в штаті Ракхайн, де компактно мешкала нацменшина. 6700 рохінджа убили у М'янмі лише за перший місяць після початку операції проти них.

Фотогалерея Щонайменш 6700 мусульман-рохінджа були вбиті за місяць у М'янмі (11 фото)

Від серпня 2017 року з М'янми до Бангладеш утекли близько 700 тисяч представників рохінджа. Передбачалося, що повернення почнеться ще в лютому, однак багато представників рохінджа відмовляються повернутися до М'янми, хвилюючись за власну безпеку.

За різними оцінками, у М'янмі було більше мільйона мусульман-рохінджа. Вони десятиліттями зазнають дискримінації в країні, де більшість населення - буддисти. Багато рохінджа не мають паспортів і не вважаються громадянами М'янми.

Наприкінці серпня 2018 року слідчі ООН опублікували результати власного розслідування, в якій звинуватили військову верхівку М’янми в "геноцидних намірах" стосовно рохінджа, а владу країни в бездіяльності та неспроможності запобігти цим злочинам.

Залиште свій коментар

Вибір редакції