Журналістів звинуватили у перекручуванні інформації про підкуп Саркозі

Колишня бухгалтер співвласниці L'Oreal заявила, що частина її розповіді про нелегальне фінансування передвиборної кампанії Саркозі була перекручена.

Клер Тібу (Claire Thibout), колишня бухгалтер співвласниці L'Oreal Ліліан Бетанкур, заявила, що частина її розповіді про нелегальне фінансування передвиборної кампанії Ніколя Саркозі була невірно передана журналістами.

Напередодні з Тібу розмовляли представники французької поліції. У ході допиту колишня бухгалтер заявила, що журналісти прикрасили її розповідь. Зокрема, Клер Тібу стверджує, що нічого не говорила про конверти з грошима, які майбутній президент нібито особисто отримував від Ліліан Бетанкур.

У той же час, жінка не відмовилася від заяв, що в 2007 році на потреби передвиборної кампанії Саркозі з рахунків 87-річної співвласниці L'Oreal були переведені 150 тисяч євро. Вона підтвердила також, що третина цієї суми власноруч отримала в банку на прохання фінансового консультанта Бетанкур Патріса де Местра. Втім, назвати день, коли це сталося, Клер Тібу не змогла.

Тим часом представники видання Mediapart, що 5 липня опублікувало розповідь бухгалтера, запевняють, що готові повністю поручитися за точність наведеної в тексті інформації.

Зауважимо, що в переважній більшості повідомлень на тему нелегального фінансування передвиборчої кампанії в якості одержувача грошей фігурував не сам Саркозі, а Ерік Верт (Eric Woerth), скарбник його передвиборного штабу, в даний час займає в уряді посаду міністра праці.

Адвокати Клер Тібу поскаржилися, що в ході допиту на їх підзахисну чинився тиск: слідчі нібито примушували жінку повністю відмовитися від своїх заяв.

Розповідь Клер Тібу, опублікована на початку липня, вперше безпосередньо пов'язала президента Ніколя Саркозі зі скандалом навколо можливих фінансових махінацій Ліліан Бетанкур. Про те, що 87-річна підприємниця могла за допомогою Еріка Верта намагатися ухилитися від сплати податків, стало відомо 16 червня.

7 липня французька прокуратура почала попереднє розслідування зв'язку з появою повідомлень про нелегальне фінансування передвиборчої кампанії президента. У рамках перевірки були проведені допити деяких учасників історії, включаючи і Патріса де Местра. 9 липня в будинку фінансиста був проведений обшук.

Читайте також:

Замішаний у скандалі з L'Oreal міністр подав позов про захист від наклепу

Спадкоємицю імперії L'Oreal звинуватили в підкупі Саркозі

Хулігани під Парижем спалили 29 авто після загибелі хлопця, що втікав від поліції

Саркозі скликав засідання уряду через провал збірної Франції на чемпіонаті світу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: