Журналісту, що кинув черевики в Буша, загрожує 15 років тюрми

Сьогодні суд розгляне справу кривдника Буша. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Центральний кримінальний суд Іраку 19 лютого почне розгляд справу кореспондента незалежного іракського телеканалу "Аль-Багдадія" Мунтазера аз-Зейді, що кинув черевик у президента США Джорджа Буша під час його візиту до Багдада.

Мунтазера аз-Зейді обвинувачують в нападі на лідера іноземної держави, йому загрожує до 15 років тюрми. Його адвокати стверджують, що аз-Зейді просто висловив свою думку в країні, де після американського вторгнення в 2003 році пристрасті ще не вгамувалися.

Якщо суд візьме до уваги апеляцію захисту, термін покарання може бути зменшений до двох років. Проте керівник групи захисту заявив британському телеканалу, що вони наполягатимуть на повному виправданні і негайному звільненні аз-Зейді.

Він відзначив, що вчинок журналіста навіть не припускає принесення вибачення американському президенту. Адвокати аз-Зейді вже говорили, що своєю дією журналіст просто виразив незгоду з присутністю американців в Іраку і що Буш ні на мить не наражався на скільки-небудь серйозну небезпеку.

"Ви коли-небудь бачили, щоб хтось загинув від черевика?, - сказав в грудні журналістам адвокат аз-Зейді. - В Європі, щоб образити, кидають тухлі яйця і гнилі помідори, в Іраку символом неповаги є кидання черевика".

Нагадаємо, 14 грудня під час сумісної прес-конференції колишнього президента США Джорджа Буша з прем'єр-міністром Іраку Нурі аль-Маліки, один з присутніх кинув в американського президента свої черевики із словами: "Це тобі прощальний поцілунок, собака... від вдів, сиріт і всіх убитих в Іраку".

Буш встиг пригнутися, взуття пролетіло прямо у нього над головою і влучило в стіну. Співробітники служби безпеки швидко вивели президента з залу. Пізніше Буш пожартував, що встиг роздивитися, що черевики були 44 розміру.

Незвичайний вчинок 30-річного кореспондента встиг зробити його національним героєм в багатьох країнах арабського світу. Захищати журналіста були готові більше 100 адвокатів з арабських і інших держав. Свої послуги запропонував, зокрема, один з колишніх адвокатів Саддама Хусейна.

В кінці січня в Іраку був встановлений пам'ятник кинутому в Буша черевику. Монумент був споруджений на території одного з іракських добродійних фондів в Тікріте на знак пошани до іракського журналіста. Наступного дня після того, як він був встановлений на батьківщині страченого президента країни Саддама Хусейна, монумент демонтували.


Читайте також:
В китайського прем'єра кинули черевиком в Кембриджі
Китайські газети не писали про кидання черевика в свого прем’єра
В ізраїльського посла в Швеції жбурнули черевиком

ВідеоЖурналісту, що кинув черевики в Буша, загрожує 15 років тюрми

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: