Зі США потай видворили китайських дипломатів-"шпигунів", які намагалися вдертися на секретну базу – NYT

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Це, ймовірно, перша за десятки років висилка дипломатів КНР через підозри в шпигунстві.

Зі США нібито таємно вислали двох співробітників посольства Китаю після того, як ті намагалися вломитися на секретну військову базу у Вірджинії.

 Про це повідомляє The New York Times з посиланням на джерела, знайомі з ситуацією.

Американська влада вважає, що щонайменше один з двох дипломатів був співробітником китайської розвідки. Це, як відзначає NYT, судячи з усього, перша від 1987 року висилка дипломатів КНР через підозри в шпигунстві.

Газета зазначає, що останніми місяцями китайські дипломатичні чиновники дедалі сміливіше з'являються без попередження на урядових об'єктах США.

Як стверджує видання, інцидент з проникненням на базу в Вірджинії стався у вересні, але ані Пекін, ані Вашингтон не розголошували його. Дипломати разом з дружинами в'їхали на базу незважаючи на вимогу військових залишити територію і не зупинялися доти, доки шлях їм не перегородили пожежні машини.

Разом з цим співрозмовники NYT не знають, що китайцям там знадобилося. За даними газети, самі дипломати запевняли, що просто не зрозуміли вимог охорони, бо погано знають англійську мову.

NYT розповідає, що американська контррозвідки намагалася виявити китайських шпигунів серед дипломатичних працівників "десятиліттями". Директор азіатського напрямку в Раді безпеки за часів Барака Обами Еван Медейрос сказав, що розвідка КНР діяла в США "не дуже агресивно" протягом приблизно 40 років. Але ситуація, за його словами, змінилася 10 років тому: "Китайська розвідка стала більш витонченою як в людському, так і технічному плані".

Раніше Центральне розвідувальне управління Сполучених Штатів Америки заявило, що одну з найбільших компаній у сфері телекомунікацій Huawei Technologies фінансують китайські спецслужби.

У травні цього року президент США Дональд Трамп підписав указ про запровадження надзвичайного стану в телекомунікаційній сфері, яким заборонив використання американськими компаніями телекомунікаційного обладнання, виготовленого фірмами, що становлять загрозу "національній безпеці, зовнішній політиці та економіці" країни. У "чорному списку" опинився і китайський концерн Huawei Technologies.

Суперечка щодо Huawei відбувається на тлі гострого торговельного конфлікту між США та Китаєм, який триває вже понад півтора року.

Залиште свій коментар

Вибір редакції