Зімбабве передрікають масштабну епідемію холери

Число хворих холерою в Зімбабве, за прогнозами Червоного хреста, може перевищити 60 тис. вже наступного тижня.

Число хворих холерою в Зімбабве, за прогнозами Червоного хреста, може перевищити 60 тис. вже наступного тижня, після чого розповсюдження хвороби стане неконтрольованим, передає Reuters.

За даними ООН, з серпня епідемія холери погубила 2 тис. 773 людини, а число хворих перевищило 50 тис. "Важко сказати, коли епідемія досягне піку, вона може перерости навіть цей кошмарний прогноз", - сказав журналістам один з керівників Червоного хреста Таммам Алудат, додавши, що цифра 60 тис. фактично означатиме крах спроб приборкати розповсюдження хвороби. Червоний хрест також висловив заклопотаність високим рівнем смертності, що становить 5,7%.

За минулий місяць організації вдалося зібрати лише 40% з 8,82 млн дол., необхідних, за її розрахунками, для боротьби з епідемією. Деякі спостерігачі покладають відповідальність за розповсюдження холери на політику президента Зімбабве Роберта Мугабе. Останній у свою чергу заявляв про змову західних держав, які нібито замишляють військове вторгнення в країну під приводом порятунку населення від епідемії.

Нагадаємо, в Зімбабве спалах холери почався в серпні 2008 р. у всіх регіонах. Особливо важке положення в прикордонних районах ЮАР, куди прямують зімбабвійські біженці, багато хто з яких заражений небезпечною хворобою. Через політичну та економічну кризи система охорони здоров'я та санітарної профілактики Зімбабве не змогла практично нічого протиставити розповсюдженню захворювання, яке передається через заражену воду.

Читайте також:
Дружина президента Зімбабве побила фотографа діамантами
У Зімбабве вводять банкноту в 100 млрд. дол.
У Зімбабве не вдається зупинити епідемію холери

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: