Зімбабве в очікуванні війни з Британією

Уряд Зімбабве заявив, що знаходиться у стані постійної готовності до нападу з боку Великобританії.

Уряд Зімбабве заявив, що знаходиться у стані постійної готовності до нападу з боку Великобританії та до замахів британців на політичне керівництво цієї африканської країни.

Прес-секретар уряду Зімбабве Джордж Чарамба виступив з такою заявою у відповідь на інтерв'ю відставного британського генерала лорда Гутрі, опублікованого в лондонській газеті Independent on Sunday 11 листопада.

Лорд Гутрі, колишній начальник генерального штабу, розповів про свої близькі відносини з колишнім прем'єр-міністром тоні Блером, якому він, за його словами, сказав, що військова операція проти Зімбабве ще сильніше погіршить становище в цій країні.

Зімбабве у минулому була британською колонією. Аграрна реформа президента Роберта Мугабе виразилася переважно у вилученні земель у білих фермерів (предки багатьох з них переселилися з Британських островів); при цьому в країні, яка колись була житницею Африки, почалися перебої з продовольством.

Лондон не раз офіційно висловлювався із цього приводу, і також констатував численні грубі порушення прав людини в країні. Великобританія назвала режим Мугабе трагедією для Зімбабве.

Але 83-річний Мугабе завжди відкидав ці докори і називав їх проявом колоніалізму і втручанням у внутрішні справи суверенної країни.

З приводу планів військової операції в Зімбабве в інтерв'ю Independent on Sunday лорд Гутрі сказав, що "мене постійно просили поглянути на це. Але моя рекомендація була: "Не піддаватися, від війни стане ще гірше".

У минулу неділю офіційна газета Sunday Mail, що виходить в Хараре, помістила відповідь Джорджа Чарамби.

"Уряду було відомо про ці плани, президент кілька разів посилався на зловісні наміри [британців]. Був введений в дію план оборони, і до речі, він, як і раніше, діє", - сказав урядовий прес-секретар.

"Також нам було відомо, що навіть без повномасштабного вторгнення британці розглядали і продовжують розглядати можливість знищення нашого політичного керівництва шляхом ряду політичних вбивств", - додав Чарамба.

За його словами, необхідність вторгнення до Зімбабве диктувалася британськими національними інтересами, і особливо прагненням заволодіти природними ресурсами цієї країни.

"Британія розглядає білу общину Зімбабве як продовження британської нації, і агресія була б продиктована не політичними поглядами, а національними інтересами", - сказав він.

Мугабе заборонений в'їзд в країни Євросоюзу, який також ввів відносно Зімбабве ряд інших санкцій. Західні країни не раз обвинувачували його режим не тільки в порушеннях прав людини, але і в розвалі економіки країни.

Мугабе говорить, що економічні труднощі Зімбабве обумовлені підступами Заходу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: