Зірвано церемонію нормалізації вірмено-турецьких відносин

Турецькі журналісти поширили інформацію, що нібито глава МЗС Вірменії Едуард Налбандян відмовився від підписання документа.

Церемонія підписання документів про нормалізацію відносин між Туреччиною і Вірменією, запланована на суботу в Цюріху, відкладено, повідомляє турецька телекомпанія NTV.

Цю інформацію підтверджують і вірменські журналісти, що працюють в Цюріху. Як повідомили джерела в Анкарі, підписання документів "відкладено на невизначений час".

Журналістів, що очікували в залі цюріхського університету початку церемонії підписання документів, представники прес-служби попросили покинути зал.

Вірменська делегація запізнилася на підписання вірмено-турецьких протоколів.

Турецькі журналісти поширили інформацію, що нібито глава МЗС Вірменії Едуард Налбандян відмовився від підписання документа.

Цю інформацію офіційно ніхто не підтверджує

На місце підписання вірмено-турецьких протоколів прибули глави МЗС Росії та Франції Сергій Лавров і Бернар Кушнер.

У Цюріхський університет, де повинне було відбутися історичне підписання протоколів, приїхав також глава МЗС Туреччини Ахмет Давудоглу.

Нагадаємо, Туреччина боїться, що Вірменія зірве встановлення дипвідносин.

Туреччина підпише протокол про відкриття кордону і встановлення дипломатичних відносин з Вірменією 10 жовтня, якщо до цього терміну не виникне перешкод з боку Єревану.

Про це заявив прем'єр-міністр Туреччини Реджеп Таїп Ердоган в інтерв'ю американській газеті The Wall Street Journal.

Міркуючи про можливі фактори, які теоретично можуть вплинути негативно на позицію Єревана по вже узгодженим вірмено-турецьких документів, Ердоган звернув увагу на закордонне турне Саргсяна. У Європі та США Саргсян зустрічався з представниками закордонних вірменських громад, багато з яких виступали проти підписання угод з Туреччиною.

"Коли президент Саргсян перебував у закордонній поїздці, він зіткнувся з реакцією вірменської діаспори. Тому вкрай важливо те, що він робить перед обличчям цієї реакції діаспори. Якщо він буде сильний, і якщо уряд Вірменії, а не вірменська діаспора визначають політику Вірменії, - то ми зможемо просунутися вперед. Що стосується нас - то проблем немає. Але вирішувати уряду Вірменії ", - сказав турецький прем'єр.

Між Туреччиною і Вірменією відсутні дипломатичні відносини, кордон між двома країнами закрита з 1993 року за ініціативою офіційної Анкари. Складні відносини між двома країнами викликані рядом обставин, пов'язаних, зокрема, з підтримкою Анкарою азербайджанської позиції в карабаської проблеми та гострої реакцією Туреччини на процес міжнародного визнання геноциду вірмен 1915 року в Османській імперії.

Читайте також:

Туреччина боїться, що Вірменія зірве встановлення дипвідносин

Туреччина відновить дипломатичні відносини з Вірменією

Туреччина оголосила про завершення холодної війни з Вірменією

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: