Зіткнення опозиції та влади в Пакистані

Внаслідок зіткнень між демонстрантами й поліцією в Ісламабаді постраждало 53 особи.

До 53 виросла кількість постраждалих в зіткненнях між демонстрантами і поліцією в Ісламабаді в суботу, повідомляють пакистанські телеканали з посиланням на джерела в лікарнях міста.

За їхніми даними, серед осіб, що одержали удари і травми, - вісім журналістів, 14 поліціянтів й два депутати парламенту від опозиції. Місцеві ЗМІ повідомляють, що в ході заворушень постраждав і заступник міністра інформації Пакистану.

Зіткнення в Ісламабаді почалися вранці, коли декілька стільників активістів опозиційних партій організували акції протесту в районі будівель Верховного суду і Виборчої комісії, протестуючи проти наміру президента країни Первеза Мушаррафа балотуватися на наступний термін.

Виборчком розглянув у суботу заявку Мушаррафа на право бути зареєстрованим кандидатом на президентські вибори і прийняв її. У відповідь опозиція намагалася увійти до будівлі Виборчкому, вигукуючи антиурядові гасла. Поліція заходилася розганяти демонстрантів палицями, застосовувала сльозогінний газ. Декілька десятків демонстрантів було затримано. Поліція також побила кілька журналістів і телеоператорів. У відповідь протестувальники кидали в поліцію каміння.

"Основні учасники акції - це члени альянсу шести провідних релігійних партій "Муттахіда маджлісе амаль" (ММА), прихильники поваленого військовими прем'єр-міністра Наваза Шарифа та групи опозиційно налаштованих юристів, які також не підтримують намір Мушаррафа знов стати президентом.

За повідомленням ЗМІ, група журналістів з опозиційної преси, роздратована жорсткими діями поліції проти репортерів, нанесла побої прибулому на місце зіткнення першому заступникові міністра інформації Таріку Азіму (Tariq Azim).

Верховний суд Пакистану напередодні дозволив Мушаррафу висувати свою кандидатуру на наступний президентський термін. Проти цього виступали опозиційні партії, які вважають, що намір Мушаррафа йти на вибори, залишаючись командувачем армії, суперечить конституції.

Раніше представники генерала повідомили, що він відмовиться від посади командувача військ і стане цивільним президентом, якщо буде переобраний на наступний термін.

Мушарраф прийшов до влади 1999 року внаслідок безкровного військового перевороту. 2002 року в Пакистані пройшли парламентські вибори, але Мушарраф залишив за собою пости президента, командувача армії та право звільняти уряд і розпускати парламент.

Президентські вибори в Пакистані призначено на 6 жовтня.

Президента, згідно з конституцією, обирають представники парламенту і провінційних асамблей. Правляча партія Мусульманська ліга Пакистану з союзниками має парламентську більшість. Її представники вже заявили, що забезпечать Мушаррафові перемогу.

Потім на країну чекають парламентські вибори, дату яких ще не призначили. Про свій намір брати участь у них вже заявили екс-прем'єри, що живуть у вигнанні, Беназір Бхутто і Наваз Шариф.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: