Злетілі тіла та "апокаліпсис" навколо: що розповідають очевидці страшного вибуху в Бейруті
Associated Press
  • Кількість коментарів 1
  • Кількість переглядів 13180

Ліванці пережили багато лих, але цей вибух називають особливо жахливим.

4 серпня у порту Бейрута, столиці Лівану, прогриміли страшні вибухи. Відомо про щонайменше 100 загиблих людей та близько чотирьох тисяч поранених.

Влада країни вважає, що вибух стався через тисячі тонн конфіскованої аміачної селітри, що шість років зберігалася в порту без належних заходів безпеки.

Люди в Бейруті розповідають про страшні наслідки вибуху, порівнюють події з апокаліпсисом та серіалом "Чорнобиль" і хочуть, аби відповідальні за вибух були покарані.

ТСН.ua зібрав розповіді очевидців лиха.

"Незнайомці ставилися до мене, як до своєї"

Кореспондентка The New York Times Вівіан Йі мешкає у Бейруті. Коли пролунали вибухи, вона була вдома. "Всюди летіли уламки скла. Не думаючи, а рухаючись, я пірнула під стіл", - розповідає вона.

Потім нічого не було видно через кров, що стікала її обличчям. "Пізніше хтось скаже мені, що бейрутці її віку, що виросли під час 15-річної громадянської війни в Лівані, інстинктивно кинулися в  коридори, тільки-но почули перший вибух, аби сховатися від скла, яке, як вони знали, розіб'ється", - каже кореспондентка.

Віван відзначає загартованість ліванців і їхню стійкість у цій ситуації. "Майже всі були незнайомцями, але ставилися до мене як до своєї", - додала журналістка.

"Усі на вулиці, здавалося, або стікали кров'ю з відкритих ран, або були закутані саморобними бинтами - все, крім однієї жінки в шикарному топі з відкритою спиною, яка вигулювала на повідку собачку. Лише годину назад ми всі гуляли з собаками, перевіряли електронну пошту або купували продукти. Лише годину назад крові не було", - ділиться очевидиця.

"Скло падало зі всієї будівлі"

 "Я бачив вогонь, але я ще не знав, що буде вибух. Ми увійшли всередину. Раптово я втратив слух, тому що, очевидно, я був занадто близько. Я втратив слух на кілька секунд, я знав, що щось не так", розповідає очевидець Хаді Насралла BBC.

"А потім раптом скло розбилося об машину, машини навколо нас, магазини, магазини, будівлі. Скло падало зі всієї будівлі", - додає він.

"Насправді ми були шоковані, бо зазвичай, коли таке відбувається, після вибуху зачіпає тільки один район, але цього разу весь Бейрут, навіть райони за межами Бейрута", - додає він.

"Схоже на Апокаліпсис"

Свідок Бачаров Гхаттас описав CNN жахливі сцени після вибуху.

"Всюди на вулицях Бейрута можна побачити поранених, скло всюди, машини пошкоджені, це схоже на апокаліпсис", - сказав він.

"Це дуже, дуже страшно, те що відбувається зараз, і люди хвилюються. Аварійні служби перевантажені".

"Бейрутський порт повністю зруйнований, - додав він про місце вибуху. - У нас немає порту".

"Думала, що це бомби"

Нада Хамза, жителька міста, була у машині на вулиці відразу за портом Бейрута у момент вибуху, розповіла вона CTV News Channel.

Спочатку їй здалося, що вона почула "бомби". Вона опустила вікно машини, аби запитати людей на вулиці, що відбувається. Вона також припустила, що це можуть протестувальники.

Потім звук змінився. Жінка побоювалася, що це напад з боку Ізраїлю. Останнім часом між Ліваном і Ізраїлем спостерігається зростання напруженості.

"А потім ми побачили дим, ми побачили вогонь, ми почули вибух", - сказала вона. Не знаючи, чи зазнало місто нападу, Хамза спочатку кинула свою машину.

"Я залишив машину посеред вулиці. Я втекла, щоб сховатися в будівлі ", - сказала вона. - Я була повністю спантеличена і налякана". "Вулиця була майже зруйнована".

 "Я бачив людей, що злетіли"

Очевидець Ахмед Ясін  розповів CTV, що їхав у машині додому, коли пролунав вибух. Він побачив, як хмара диму накрила все навколо.

"Моя машина підскочила, я побачив людей, що злетіли, - сказав він. - Обвалилися магазини, квартири, будинки, все. Люди кричали, бігли".

Ясін сказав, що він перебував на відстані близько 4 кілометрів від радіуса вибуху, але, на щастя, не постраждав.

За його словами, сцена хаосу нагадала йому серіал "Чорнобиль". Ясін каже, що хоч місто пережило багато лих, цей вибух відчувається інакше.

"Хтось має за це заплатити"

Також Ясін наголосив, що хоче, аби відповідальні за це, понесли покарання. Він обурений тим, що вибухові речовини зберігалися в порту без жодних запобіжних заходів: "Влада зберігала ці речовини, навіть не попередивши нікого. Сьогодні вони вибухнули в порту".

Він сподівається, що справедливість візьме гору. "Хтось повинен за це заплатити, - сказав він. - Особливо люди, відповідальні за зберігання таких матеріалів в місці, де багато людей".

Ясін вказав, що вибух знищив багато ресурсів, які зберігалися в порту або поруч з ним, і були необхідні місту в часи "економічної кризи", наприклад, великі запаси пшениці. Без міського порту "як ми можемо вижити?", питає мешканець Байрута.

Усе, що відомо про страшний вибух у ліванській столиці станом на ранок 5 серпня - читайте у нашому матеріалі

Залиште свій коментар