Злодій розкаявся і повернув Каїрському музею кілограм золота

У чоловіка, який брав участь у нападі на музей під час заворушень в Каїрі, прокинулася "совість революціонера" і він повернув награбоване.

Злодій розкаявся і повернув до ювелірної крамниці Каїрського музею більше кілограма золотих прикрас і дорогоцінного каміння, яке він викрав у розпал революції в Єгипті.

Через чотири місяці чоловік не витримав докорів сумління і повернув золото, загальна вартість якого перевищує півмільйона єгипетських фунтів (85 тисяч доларів).

Напад на Каїрський музей стався під час народних заворушень у Єгипті - 28 січня в "п'ятницю гніву", коли поліція уже втратила контроль над ситуацією в місті, а армія ще не встигла зайняти позиції.

Кілька людей увірвалися до музею, який залишився без охорони, розграбували сувенірні лавки, і навіть зуміли вкрасти кілька десятків невеликих експонатів. Від повного розграбування одну з найцінніших скарбниць світу врятували демонстранти, які оточили музей "живим щитом".

Як повідомила місцева преса, злодій, який розкаявся, є мешканцем Олександрії. Як і сотні тисяч інших єгиптян він брав участь у демонстраціях проти режиму Хосні Мубарака. Однак, побачивши, як інші грабують ювелірну крамницю, він не зміг втриматися і приєднався до мародерів.

Скористатися золотом йому не дозволили "совість революціонера" ​​і релігійні переконання. Злочинець не приніс додому це золото, тому що, за його власними словами, пам'ятав, що він прийшов на площу Тахрір в центрі Каїра "вимагати свободи, а не золота".

Довго він не міг повернути награбоване, боячись судового переслідування. Один з товаришів порадив йому повернути золото і коштовності законним власникам через одного з салафітських шейхів Олександрії, відомих своєю принциповістю і непідкупністю.

Він залишив золото біля будинку шейха і анонімно зв'язався з ним по телефону. Шейх одразу здав коштовності владі, яка після формальних процедур повернула їх законним власникам.

Читайте також:

З Каїрського музею викрали статую Тутанхамона

Коштовності на 25 млн доларів знайшли у стічній канаві в Парижі

Палац китайських імператорів у Пекіні обікрали на 150 млн доларів

Вчені знайшли 17 нових пірамід у Єгипті

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: