ЗМІ: Дерипаска співпрацював з російською мафією

Російський бізнесмен Олег Дерипаска раніше був пов'язаний з ватажком ізмайлівського злочинного угрупування Антоном Мальовським.

З таким твердженням вийшла в неділю британська газета The Sunday Times.

Про зв'язки найбагатшого, за даними на 2008 рік, громадянина Росії з мафією говорилося у Високому суді Лондона, де з липня розглядається позов колишнього ділового партнера Дерипаски Михайла Чорного.

Ізраїльський бізнесмен російського походження вимагає від Дерипаски два мільярди фунтів стерлінгів, які начебто були недоплачені за викуплені у нього 20 відсотків акцій компанії "Русал".

В ході судових слухань стверджувалося, що ватажок однієї із старих московських злочинних угрупувань був діловим партнером Дерипаски, а його брат, Андрій Мальовський, навіть володів 10 відсотками акцій в одній з компаній олігарха.

Сам Дерипаска наполягає, що ізмайлівські силою нав'язали йому "співпрацю", проте суд визнав, що бізнесмен не сказав усю правду про свої зв'язки з Мальовським.

Антон Мальовській загинув у 2001 році в Ізраїлі, розбившись при спробі зробити стрибок з парашутом.

Зараз Дерипаска знаходиться в центрі скандалу з британськими політиками. Останнім часом британська преса приділяє багато часу російському мільярдеру, в зв'язках з яким були викриті і консерватори, і лейбористи.

Так, на цьому тижні прем'єр-міністр Гордон Браун розпорядився провести розслідування чуток про зустріч тіньового міністра фінансів Джорджа Осборна з Дерипаскою, в ході якої консерватор нібито попросив росіянина виділити пожертвування у розмірі 50 тисяч фунтів на потреби партії.

Крім того, в контаках з Дерипаскою замічений новий британський міністр у справах підприємництва Пітер Мендельсон, який раніше займав пост комісара Євросоюзу з торгівлі.

Сьогодні, 26 жовтня, Мендельсон прибував з чотириденним візитом до Москви. Як відзначає газета The Independent, в рамках поїздки він повинен був зустрітися і з Дерипаскою, проте згодом ця зустріч була скасована.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: