Діями сомалійських піратів керують з Лондона

Капітани кораблів, які побувалив полоні у піратів, розказали, що корсари знають все про вантаж, екіпаж та курс корабля.

Сомалійських піратів, які атакують кораблі в Аденській затоці та Індійському океані, направляє до цілей команда "консультантів" в Лондоні.

Таке твердження міститься в секретному документі європейської військової розвідки, про зміст якого дізналася іспанська радіостанція Cadena SER.

Групи піратів, за наявними даними, мають "гарно розміщених інформаторів" в Лондоні, які постійно контактують по супутниковому зв’язку з контрольними центрами в Сомалі, де вирішується, які кораблі захоплювати. Лондонські "консультанти" допомагають піратам знаходити цілі, інформуючи їх про грузи та курси суден.

Як розповідають капітани кораблів, що побували в полоні у піратів, корсари знають все, починаючи від планування корабля до порту прибуття. Пірати знають все про вантаж, національність екіпажу та курс корабля.

У випадку з турецьким танкером Karagol пірати заздалегідь мали його плани та кілька днів проводили репетиції операції.
Генеральний менеджер турецької судновласницької компанії Yardimci Халдун Дінсель свідчить, що пірати регулярно дзвонили по супутниковому телефону в Лондон, Дубаї і Ємен.

Дінсель також підозрює, що пірати мають своїх шпигунів в управлінні Суецького каналу і слідкують за переміщенням кораблів. Переговорники, з якими Дінсель говорив по телефону, розповідали, що усі молоді сомалійці хочуть стати піратами, оскільки це дуже вигідна справа.

Інформація, що надходить від іноземних інформаторів, дозволяє більш організованим групам піратів вивчати ціль заздалегідь, навіть потренуватися кілька днів перед захопленням певного судна. Старші пірати піднімаються на корабель, вже коли він підходить ближче до Сомалі.

Під час вибору мішені пірати враховують, під яким прапором ходить судно, причому британських кораблів вони частіше уникають. Це не пояснюється нічим, крім того, що пірати не хочуть привертати уваги британської поліції до своїх джерел інформації в Лондоні.

Столиця Великобританії – світовий центр судового маклерства і страхування, і інформатори у відповідних фірмах збирають докладну інформацію про маршрути і грузи кораблів.
Сомалійське піратство переросло в глобальний кримінальний бізнес, який дотягнувся до судового бізнесу в Лондоні.

Документ розвідки, отриманий іспанською радіостанцією, швидше за все, переданий європейським військово-морським силам.

Нагадаємо, ЄС проводить біля берегів Сомалі скоординовану антипіратську операцію "Аталанта". Це перша операція такого роду в практиці військово-морських сил країн Євросоюзу. В цьому районі також патрулюють кораблі Росії, США, Китаю, Японії тощо.

Читайте також:

Судно з 24 українцями на борту пірати ведуть на свою базу

Сомалійські пірати захопили українське судно з технікою ООН

Російські моряки не знають, що робити з полоненими піратами

Круїзний лайнер відбився від піратів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: