ЗМІ: грузинські фотографи не шпигували на Росію, їх покарали за інше

На думку російських ЗМІ, грузинська влада покарали фотографів  за публікацію знімків жорстокого розгону опозиційного мітингу в Тбілісі в ніч на 26 травня.

Скандал з грузинськими фоторепортерами, яких звинуватили в шпигунстві на Росію, насправді ніякого відношення до Москви не має. Цих людей грузинська влада покарали за інший "серйозний злочин" - публікацію знімків жорстокого розгону опозиційного мітингу в Тбілісі в ніч на 26 травня. Про це пише "Комерсант", посилаючись на дані своїх "численних джерел".

Як зазначає видання, на користь цієї версії насамперед говорить той факт, що четверо затриманих фотографів відбулися умовними термінами. Це явно занадто м'який вердикт для осіб, які, як стверджувалося, були викриті і зізналися у передачі секретної інформації іноземним спецслужбам.

Раніше, 22 липня, Тбіліський міський суд визнав винними затриманих і призначив їм умовне покарання. Геденідзе і Абаладзе отримали чотири роки, Курцікідзе - три роки, а дружина Геденідзе Натія - півтора роки умовного терміну. Незадовго до цього адвокати всіх трьох затриманих оголосили про намір своїх підзахисних піти на угоду зі слідством.

Припущення про те, що справжньою причиною затримання стали саме неугодні владі в Тбілісі знімки, вперше озвучив один з фоторепортерів Георгій Абдаладзе. У відкритому листі президенту Михайлу Саакашвілі він заявив, що не бачить ніяких інших причин, крім появи зроблених ними шокуючих кадрів у провідних світових ЗМІ.

Він зазначив у зверненні, що кращі знімки зробив особистий фотограф Саакашвілі Іраклій Геденідзе, який прийшов на місце розгону разом зі спецназом і мав усі умови для зйомки, оскільки поліцейські, знаючи, хто він такий, не заважали йому. У той же самий час інших репортерів спецназ бив і відбирав у них камери.

На одному зі знімків Геденідзе, як повідомляв Абаладзе, відображена "убита спецназівцями людина". Це фото "лічнік" Саакашвілі продав ще одному фігурантові скандалу - репортерові європейського агентства EPA Зурабу Курцікідзе, який його і розповсюдив по світовим ЗМІ, повідомив автор листа. Він висловив упевненість, що саме ці знімки і стали причиною затримання і звинувачення в шпигунстві.

Як пояснює видання, "лічнік" Саакашвілі отримав ексклюзивну можливість зйомки розгону мітингу не просто так. Природно йому було поставлено умову, що фотографії будуть надані тільки для внутрішнього користування і жодним чином не повинні потрапити у світові ЗМІ. Однак фотограф все ж продав знімки своїм колегам, тим самим порушивши цю умову.

Знімки Геденідзе, що не підлягали публікації, по ідеї ставилися до секретної інформації, тому їх поширення влада розцінили не тільки як порушення корпоративної етики, але й як кримінальний злочин, зазначив грузинський незалежний політолог Малхаз Чачава.

На думку експерта, Саакашвілі ставився до свого фотографа як до друга, і, "зраджений" ним, мав покарати його. Проте правоохоронні органи Грузії перестаралися, звинувативши їх у шпигунстві, а потім вже не могли відмовитися від цього.

Спираючись на свої джерела, "Комерсант" пояснює, що процесуальне рішення про умовне покарання без розгляду справи по суті в результаті задовольнило обидві сторони.

Додатковою перевагою такого результату справи для влади Грузії стало те, що процесуальне угода передбачає повну відмову від публічних заяв і спілкування з пресою. Через це, зокрема, Георгій Геденідзе не зможе скликати прес-конференцію, щоб заявити про те, що "президент мстить йому за правду". Адже саме так він міг би вчинити, якщо б його просто вигнали з роботи, підкреслює видання.

Нагадаємо, фотографи Георгій Абдаладзе, Зураб Курцікідзе та Іраклій Геденідзе з дружиною Натією були затримані і звинувачені у шпигунстві та праці на російську розвідку. Пізніше троє з чотирьох фігурантів були поміщені під арешт (виняток було зроблено для Натіі Геденідзе, яку випустили під заставу). Свою провину визнали всі троє затриманих фоторепортерів.

Читайте також:

Затримані в Грузії фотографи погодилися на угоду зі слідством

У Грузії оприлюднили зізнання обвинуваченого у шпигунстві фотографа

Затриманих в Грузії фотографів підозрюють у "серйозному витоку інформації"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: