Каддафі хворий і готовий залишити Лівію

За даними арабських ЗМІ, Каддафі хворий і готовий залишити Лівію. За деякими даними, за ним вже прибули літаки, що відвезуть його з родиною у Венесуелу.

Лівійський лідер Муаммар Каддафі хворий і готовий покинути країну, передавши владу в руки секретаря Головного народного комітету юстиції Мохаммеда Амхамада аль-Камуді.

Про це повідомило неназване джерело в збройних силах Лівії. За його словами, лідер Джамахірії поставив декілька умов.

"Полковник Каддафі наполягає на негайному припиненні вогню і виведенні військ НАТО", - сказав представник лівійської армії. Після виконання цих вимог Каддафі з родиною покине країну, додав він.

Одночасно ряд арабських ЗМІ повідомили у середу, що в Тріполі з Південної Африки вже прибули два літаки Airbus: в одному перебувала урядова делегація, другий прилетів порожнім.

Ймовірно саме на цьому літаку Каддафі буде вивезений до Венесуели разом з родиною та особами з найближчого оточення, відзначають арабські видання.

За їхніми відомостями, такий розвиток подій став можливим завдяки переговорам між представниками лівійських повстанців і уряду Джамахірії, які проходять на острові Джерба ​​в Тунісі.

За неофіційною інформацією, з боку Тріполі в них беруть участь два емісара Каддафі, з боку бунтівників - два члени опозиційної Перехідної національної ради (ПНС), штаб-квартира якого розташована в місті Бенгазі.

Крім того, на Джербу нібито прибув також посланник президента Венесуели Уго Чавеса і вже зустрівся там з "людьми Каддафі".

До речі, сам Чавес, як повідомили в середу світові ЗМІ, оголосив, що зцілився від раку, пройшовши курс лікування на Кубі, і тепер почуває себе чудово.

Деякі джерела стверджують, що лідер Джамахірії також відправив свого найближчого помічника Башира Салеха в Малі на зустріч з британськими та французькими офіційними представниками, щоб обговорити шляхи "вивезення Каддафі та його сім'ї з Лівії".

Офіційно сам факт переговорів у Тунісі досі не визнали ні в Тріполі, ні в ПНР.

Напередодні лідери повстанців категорично заперечували будь-які переговори з представниками Каддафі.

"Немає ні прямих переговорів, ні переговорів через посередників", - запевняв голова ПНР Лівії Мустафа Абдель Джаліль.

Відзначимо, в ході переговорів, що тривають в Тунісі, сторони обговорюють можливість відходу Каддафі від влади та його від'їзд з країни.

Читайте також:

Каддафі назвав повстанців "щурами і колонізаторами"

Лівійське ТБ показало сина Каддафі, якого повстанці оголосили убитим

МЗС Франції: НАТО недооцінила здатність сил Каддафі до опору

Франція віддала лівійським повстанцям мільйони Каддафі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: