Каддафі хворий і готовий залишити Лівію

За даними арабських ЗМІ, Каддафі хворий і готовий залишити Лівію. За деякими даними, за ним вже прибули літаки, що відвезуть його з родиною у Венесуелу.

Лівійський лідер Муаммар Каддафі хворий і готовий покинути країну, передавши владу в руки секретаря Головного народного комітету юстиції Мохаммеда Амхамада аль-Камуді.

Про це повідомило неназване джерело в збройних силах Лівії. За його словами, лідер Джамахірії поставив декілька умов.

"Полковник Каддафі наполягає на негайному припиненні вогню і виведенні військ НАТО", - сказав представник лівійської армії. Після виконання цих вимог Каддафі з родиною покине країну, додав він.

Одночасно ряд арабських ЗМІ повідомили у середу, що в Тріполі з Південної Африки вже прибули два літаки Airbus: в одному перебувала урядова делегація, другий прилетів порожнім.

Ймовірно саме на цьому літаку Каддафі буде вивезений до Венесуели разом з родиною та особами з найближчого оточення, відзначають арабські видання.

За їхніми відомостями, такий розвиток подій став можливим завдяки переговорам між представниками лівійських повстанців і уряду Джамахірії, які проходять на острові Джерба ​​в Тунісі.

За неофіційною інформацією, з боку Тріполі в них беруть участь два емісара Каддафі, з боку бунтівників - два члени опозиційної Перехідної національної ради (ПНС), штаб-квартира якого розташована в місті Бенгазі.

Крім того, на Джербу нібито прибув також посланник президента Венесуели Уго Чавеса і вже зустрівся там з "людьми Каддафі".

До речі, сам Чавес, як повідомили в середу світові ЗМІ, оголосив, що зцілився від раку, пройшовши курс лікування на Кубі, і тепер почуває себе чудово.

Деякі джерела стверджують, що лідер Джамахірії також відправив свого найближчого помічника Башира Салеха в Малі на зустріч з британськими та французькими офіційними представниками, щоб обговорити шляхи "вивезення Каддафі та його сім'ї з Лівії".

Офіційно сам факт переговорів у Тунісі досі не визнали ні в Тріполі, ні в ПНР.

Напередодні лідери повстанців категорично заперечували будь-які переговори з представниками Каддафі.

"Немає ні прямих переговорів, ні переговорів через посередників", - запевняв голова ПНР Лівії Мустафа Абдель Джаліль.

Відзначимо, в ході переговорів, що тривають в Тунісі, сторони обговорюють можливість відходу Каддафі від влади та його від'їзд з країни.

Читайте також:

Каддафі назвав повстанців "щурами і колонізаторами"

Лівійське ТБ показало сина Каддафі, якого повстанці оголосили убитим

МЗС Франції: НАТО недооцінила здатність сил Каддафі до опору

Франція віддала лівійським повстанцям мільйони Каддафі

ВідеоНеподалік від Тріполі йдуть бої за нафтопереробний завод

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: