ЗМІ написали про смерть екс-керівника Китаю Цзян Цземіня

Повідомлення про смерть Цзян Цземіня передала гонконгська телекомпанія Asia Television, нагадуючи при цьому, що колишньому главі КНР вже 84 роки.

У середу, 6 липня у гонконгських ЗМІ з'явилися повідомлення про важкий стан здоров'я або навіть смерть колишнього керівника Китаю Цзян Цземіня. Китайська влада наразі не підтверджує цю інформацію.

Повідомлення про смерть Цзян Цземіня передала гонконгська телекомпанія Asia Television, нагадуючи при цьому, що колишньому главі КНР вже 84 роки. У той же час джерела, пов'язані c керівництвом Китаю, повідомили західні ЗМІ, що Цзян Цземінь переніс серцевий напад і поміщений у відділення інтенсивної терапії розташованого в Пекіні госпіталю № 301.

Також в середу інформаційний сайт Shandong News, редакція якого працює на північному сході Китаю, розмістив чорний плакат, на якому білими ієрогліфами було написано: "Наш шановний товариш Цзян Цземінь безсмертний". Але з четверга цей сайт не працює.

Проте у ту ж середу телекомпанія Asia Television взяла свої слова назад, не отримавши офіційного підтвердження від китайської влади, а в четвер виступила із заявою, в якій принесла вибачення телеглядачам та сім'ї Цзян Цземіня.

Китайське агентство "Сіньхуа" розповсюдило повідомлення, де інформацію про смерть Цзян Цземіня обізнані джерела назвали "чутками чистої води".

У той же час пошукова машина на одному з популярних в Китаї мікроблогів не відгукується на запити про Цзян Цземінь, з чого можна зробити висновок, що приховуванням інформації про нього зайнялася китайська інтернет-цензура. Неможливо знайти інформацію про Цзян Цземінь і через інші китайські пошукові машини. Заодно не спрацьовує і пошук слова "ріка", оскільки воно пишеться також, як і ім'я колишнього верховного керівника держави.

У 2002 році Цзян Цземінь, який є представником "третього покоління" китайських керівників, залишив пост генерального секретаря ЦК Комуністичної партії Китаю, а в 2003 році пішов з поста голови КНР, на який був обраний нинішній лідер країни Ху Цзіньтао. До 2005 року Цзян Цземінь очолював Центральну військову раду КНР.

Читайте також:

У Китаї з розмахом відзначили 90-річчя комунізму

Forbes назвав найбагатшу людину Китаю

У Китаї провалилася спроба "жасминової революції"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: