ЗМІ повідомили про знищення ватажка таджицьких бойовиків

Внаслідок спецоперації на сході Таджикистану знищений лідер збройного угруповання, колишній польовий командир Абдулло Рахімов.

У ході спецоперації, проведеної на сході Таджикистану силовими структурами, знищений лідер збройного угруповання, колишній польовий командир Абдулло Рахімов (відомий також як Мулло Абдулло). Про це повідомило джерело в силових структурах.

Офіційної інформації про смерть Рахімова поки не надходило.

У МВС Таджикистану поки підтверджують тільки поширене раніше повідомлення про ліквідацію групи бойовиків. В даний час силовики уточнюють, чи є серед убитих Рахімов.

Раніше стало відомо, що на сході країни сталося зіткнення між бойовиками і представниками силових структур. У результаті, за попередніми даними, обидві сторони зазнали втрат. Число вбитих бойовиків, за даними МВС, становить 10 осіб.

14 квітня в ЗМІ поширилася інформація, що на сході країни проводиться масштабна спецоперація проти бойовиків, очолюваних Рахімовим. Проте влада це заперечувала, стверджуючи, що в регіоні проводяться лише спільні навчання силових структур.

Мулло Абдулло в роки громадянської війни в Таджикистані воював на боці Об'єднаної таджицької опозиції (прихильників ісламізації країни, яким протистояв Народний фронт під керівництвом Емомалі Рахмона, що став згодом президентом). Він не визнав мирної угоди, укладеної в 2007 році, і після закінчення війни перебрався до сусіднього Афганістану.

У 2009 році, однак, стало відомо, що колишній польовий командир повернувся на батьківщину і став вербувати прихильників. За неофіційними даними, він навіть встановив неформальний контроль над кількома районами. У відповідь влада організувала спецоперацію проти збройних угруповань, що знаходилися на сході країни. Активність бойовиків на деякий час знизилася. Рахімова, однак, тоді не вдалося ні затримати, ні знищити.

Ситуація в регіоні знову загострилася восени 2010 року. Тоді в ущелині Камароб під обстріл потрапила автоколона з військовослужбовцями. У результаті було вбито 26 осіб. Влада поклала відповідальність за напад на угрупування Мулло Абдулло і організували нову спецоперацію. У результаті деякі з бойовиків були вбиті, деякі - затримані. Рахімова тоді ні серед убитих, ні серед затриманих не виявилося.

Читайте також:

Президент Таджикистану розповів про російську мафію і змову Путіна

У Таджикистані стався землетрус магнітудою 6,1

Таджикистан віддав частину території Китаю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: