ЗМІ повідомляють про смерть президента Туркменістану: у Мережі не вірять, офіційна влада мовчить

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

ЗМІ пишуть, що Гурбангули Бердимухамедов помер від гострої ниркової недостатності.

У неділю, 20 липня низка ЗМІ, зокрема російських, повідомляє про раптову смерть президента Туркменістана Гурбангули Бердимухамедова. Ймовірною причиною смерті називають гостру ниркову недостатність.

Зокрема, про це пише російське видання "Говорит Москва" з посиланням на директора Центру моніторингу євразійських проблем Аслана Рубаєва. За його словами, інформацію про смерть Бердимухамедова приховують секретні служби країни.

"Люди, які мені повідомили [про смерть Бердимухамедова], живуть в Ашхабаді. Вони бізнесмени. Я коли запитав, чи точно, вони сказали: є знайомі, які працюють в спецслужбах, вони передають, що це так, що це трапилося, коли він вийшов у відпустку", – сказав Рубаєв.

Таокж про його загибель повідомив телеграм-канал El Murid. Автори посилалися на туркменську опозицію. Про загибель президента повідомляв також опозиційний ютуб-канал "Вільний Туркменістан". Вони заявили, що політик помер 20 липня.

Жодної офіційної інформації про стан Бердимухамедова немає. Відомо точно, що він не з'являвся на публіці від 5 липня. Згодом 15 липня держканали показали репортаж про нього з інформацією, що він іде у відпустку

Місцеві ЗМІ про президента нічого не пишуть. Загалом, Туркменістан є однією з найбільш інформаційно закритих країн, там панує строга диктатуру сучасності. У країні немає опозиції, порушуються права людини. За даними неурядової організації "Репортери без кордонів", Туркменістан обіймає останню 180 позицію в рейтингу свободи слова.

Водночас у Мережі не вірять в смерть президента, а подекуди глузують з цих чуток.

Не верю я, что Гурбангулы умер.

Опубліковано Олегом Кашиним Неділя, 21 липня 2019 р.

Водночас телеграм-канал НЕЗЫГАРЬ пише, що "зникнення президента Туркменістану з інформаційного простору країни пов'язано не з його смертю, а з важкою хворобою матері".

Пізніше у неділю єдине офіційне повідомлення пролунало від посольства Таджикістану в Росії. Як повідомляє ТАСС, представник дипустанови заявив, що повідомлення про смерть Бердимухамедова не відповідають дійсності. "Це абсолютна брехня. Ми спростовуємо ці повідомлення", - сказав представник посольства.

Нагадаємо, в лютому 2017 року президент Туркменістану Гурбангули Бердимухамедов був переобраний втретє главою держави. За нього віддали голос 97,69% виборців. Відповідно до нової Конституції, ухваленої 14 вересня 2016 року, термін президентських повноважень було збільшено з п'яти до семи років, а також було знято вікове обмеження до 70 років для обрання главою держави.

Відео Президент Туркменістану на засіданні уряду підняв гриф штанги зі щирого золота

Прямо на засіданні Кабінету Міністрів президент Туркменістану підняв гриф штанги під оплески членів уряду. Штанговий гриф зроблений зі щирого золота. Засідання було присвячене підготовці до Чемпіонату світу з важкої атлетики, який розпочався 1 листопада і триватиме до 10 листопада.

Президент Туркменістану на засіданні уряду підняв гриф штанги зі щирого золота

Залиште свій коментар

Вибір редакції