ЗМІ: Путін погрожував повісити Саакашвілі за "чоловіче достоїнство"

За даними французької преси, під час конфлікту на Кавказі російська влада планувала скинути Михаїла Саакашвілі та поставити у Тбілісі маріонетковий уряд.

Вчора, 13 листопада, в журналі Nouvel Observateur була опублікована стаття під заголовком "Сарко-російський". У ній вперше розповідається про сцену, яка сталася в Кремлі 12 серпня.

Тоді Ніколя Саркозі зустрічався з Володимиром Путіним і Дмитром Мєдвєдєвим, намагаючись переконати росіян припинити бойові дії в Грузії і не захоплювати Тбілісі.

З перехоплених французькими спецслужбами переговорів йому було відомо, що значна частка російської армії має намір піти до кінця і повалити Саакашвілі. Крім того, Саркозі знав або вважав, що знав, що Кремль створив маріонетковий грузинський уряд, якому повинна була перейти влада, пише видання.

Із слів дипломатичного радника Єлісейського палацу Жана-Давида Левіта журнал публікує діалог французького президента з російськими лідерами.

Саркозі сказав їм, що вони не повинні цього робити, тому що світ це не допустить. На що Путін відповів: "Я цього Саакашвілі повішу за яйця". "Повісиш?" – "Чом би й ні, – відповів російський прем'єр. – Американці ж повісили Саддама Хусейна". "Так, – сказав тоді Саркозі, – але невже ти хочеш закінчити, як Буш?" Путін подумав, потім сказав: "Тут ти правий".

Таким чином, пише автор статті, "Саакашвілі врятував свою голову і свої..." Левіт переконаний, що Саркозі зіграв величезну роль в процесі мирного врегулювання, хоча багато хто докоряє йому в тому, що він був надто лояльний до росіян.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: