ЗМІ: Мєдвєдєв переконує Каддафі піти у відставку

Дмитро Мєдвєдєв погодився виступити посередником між лівійською владою та повстанцями, щоб переконати Каддафі піти.

Через два дні після того, як президент Росії Дмитро Мєдвєдєв у рамках саміту "великої вісімки" погодився на прохання колег із США та Франції виступити посередников між двома лівійськими сторонами і спробоувати переконати Каддафі відмовитися від влади, лівійський лідер майже погодився.

Муаммар Каддафі готовий відмовитися від влади за умови, що йому і його родині нададуть гарантії особистої безпеки.

Оцінюючи перспективи цієї звістки, західна преса констатує, що Мєдвєдєву може просто не вистачити політичної майстерності, але всі ризики затьмарив престиж.

За даними арабської газети, син Каддафі Сейф аль-Іслам очолює робочу групу, яка обговорює з опозицією умови "безпечної і гідного відмови його батька від влади".

У свою чергу, Перехідна національна рада Лівії (ПНР) готова "закрити очі" на втечу Каддафі в одну з африканських країн, не пов'язаних договором про видачу Міжнародному трибуналу в Гаазі розшукуваних осіб.

Згідно з виданням, лідер лівійської опозиції Мустафа Абдель Джаліль нібито заявив, що в цьому випадку ПНР не має наміру переслідувати і судити Каддафі, членів його сім'ї та найближчих помічників. До тих же пір, поки Каддафі перебуває в Лівії, у опозиції не залишається вибору, як тільки покінчити з ним і його армією.

Зараз спецпредставник президента Росії з Африці Михайло Маргелов збирається на переговори з повстанцями в Бенгазі. У Лівії він, можливо, також зустрінеться з Каддафі або його найближчим оточенням. Помічниця Маргелова підтвердила, що зараз вирішуються проблеми маршруту і транспорту для цієї небезпечної поїздки.

Лівійська влада минулого тижня виявили нову, навіть відчайдушну готовність до переговорів, коли прем'єр Багдаді аль-Махмуді терміново звернувся до Москви, заявивши, що Каддафі готовий до переговорів про припинення вогню і потребує посередництва Росії.

Як пише журнал Time, Аль-Махмуді вперше з початку війни заявив, що режим готовий до діалогу з повстанцями без попередніх умов.

Втім, поки представники Каддафі викликаються тільки брати участь у процесі передачі влади в Лівії, тоді як повстанці і їхні західні прихильники наполягають, щоб полковник без всяких умов відмовився від влади і емігрував.

"У Каддафі в даний момент мало стимулів, а у Росії не так багато важелів впливу, щоб його переконати. Наприклад, неясно, як Росія може гарантувати, що Каддафі не опиниться на лаві підсудних міжнародного трибуналу", - відзначає видання.

Про те, що Мєдвєдєв ризикує, взявши на себе роль посередника, зазначає і The New York Times.

"Якщо полковника Каддафі переконають піти, Росію похвалять за кордоном, але вона почасти буде відповідати за його безпеку. Якщо переконати Каддафі не вийде, Мєдвєдєву буде важче дистанціюватися від кампанії НАТО, не схвалюваної в Росії", - пише видання.

Втім, і для успіху цієї місії передумови є. Як пояснюють американські видання, з усіх великих держав лише Росія зуміла зайняти нейтральну позицію у лівійському питанні, одночасно намагаючись від нього не дистанціюватися.

Читайте також:

Обама пообіцяв придушити режим Каддафі

Британська розвідка: у Каддафі розвивається параноя, він ховається у лікарнях

У Лівії солдати Каддафі застрелили південноафриканського фотограф

Генсек НАТО: Операція в Лівії триватиме до падіння режиму Каддафі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: