Сомалійські пірати: російський спецназ "відпустив" у човнах розстріляні трупи

Сомалійські пірати звинувачують російський спецназ у вбивстві соплемінників. Було вбито щонайменше 10 людей.

Російські спецназівці, які визволяли з полону танкер "Московський університет", не відпустили сомалійських піратів, як офіційно відзвітувало Міноборони РФ, а впритул розстріляли їх, склали тіла в човен і пустили у відкрите море.

З такою заявою виступив 12 травня через новинний портал SomalilandPRESS представник піратів, який побажав залишитися неназваним.

За його словами, таким чином були вбиті не менше 10 людей.

Він різко засудив ці дії, розцінивши їх як прояв расизму й ненависті конкретно до чорношкірих людям та Африки. "Це - обличчя нової Росії", - констатував піратський представник і пригрозив, що відтепер з росіянами, які потраплять до них у полон, розправлятися будуть аналогічним чином.

Він зазначив, що з піратами розквиталися незаслужено: "Наші люди ніколи не завдають шкоди заручникам, ми просто хочемо зупинити іноземне рибальство в наших водах. Якщо наших рибалок не поважають, то нам не залишається нічого іншого, як захоплювати заручників, вимагаючи компенсації збитків".

Як відзначає сайт, багато сомалійців були розгнівані заявою посла країни в Москві Мохаммеда Хандуле, який підтримав російську сторону. "Ніхто в Сомалі - ні населення, ні уряд - не вважає Росію винною в тому, що трапилося" (тобто, у загибелі піратів), - сказав він. За даними сайту, сомалійці зажадали розслідування і негайного усунення посла.

Власник сайту "Морський бюлетень" Михайло Войтенко також з самого початку засумнівався, що піратів так просто відпустили. Ось що він написав у своєму блозі на діловому порталі Slon.ru 7 травня: "Піратів, швидше за все, вбили в ході операції - зопалу або не зовсім зопалу, але при дуже сумнівних обставинах. Якщо піратів дійсно мали намір відпускати, то, щоб уникнути чуток і шкідливих наслідків для світового судноплавства, це потрібно було зробити в присутності журналістів".

У Міністерстві оборони Росії повідомили, що, за останніми даними, сомалійські пірати, які захопили танкер "Московський університет", не змогли дістатися до берега.

Ймовірно, всі вони загинули, розповіли журналістам джерела у військовому відомстві.

Нагадаємо, танкер з 23 росіянами і 86 тисячами тонн нафти на борту, захоплений 5 травня, звільнили 6 травня моряки з великого протичовнового корабля "Маршал Шапошников".

Читайте також:

Росіяни відпустили сомалійських піратів, які раніше захопили їх танкер

Росіяни звільнили захоплений піратами танкер за 22 хвилини

Російські військові у ході визволення танкера вбили одного з піратів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: