ЗМІ розповіли про "друга Путіна" з Формули 1, який заробляє мільярди рублів на держконтрактах в РФ

Путін нібито питав у бізнесмена, чи допоможе йому дружба з главою РФ. 

Знайомий з президентом РФ Володимиром Путіним  бізнесмен з Люксембургу  Жерар Лопес заробляє значні суми коштів на державних контрактах у Росії. Про це йдеться у розслідуванні  "Дождя".

Канал повідомляє, що ще в 2010 році Путін катався на боліді Renault Формули 1 під час "таємного заїзду" і тоді німецькою жартував з власником команди Лопесом.  

Через деякий час, за даними каналу, за Renault почав виступати російський гонщик Віталій Петров. Його батько був членом злочинного угруповання Іллі Трабера. Він, своєю чергою, знайомий з Лопесом, адже їхні маєтки були розташовані по-сусідству у швейцарському місті Веве. Журналісти припускають, що саме завдяки Траберу Петров опинився у команді Renault. Сам гонщик відмовився коментувати цю інформацію.

Лопесу був заборонений в'їзд до Монако за підозрою в зв'язках з організованою злочинністю. Іспанський суд також видав ордер на його арешт за підозрою в зв'язках з тамбовськими злочинцями.

 "Дождь", не вказавши джерело даних, написав, що Путін цікавився у Лопесу, чи допомогло б йому те, що люди вважали б їх друзями. Сталася розмова нібито під час однієї з "дружніх бесід", обставини та час якої не розкриваються.

Наразі Лопес очолює раду директорів шведської фірми Rise Capital, яку називає своїм основним "пріоритетом інвестиції в інфраструктуру Росії". Акціонер Rise Capital - Ігор Снігуров, також володіє будівельною фірмою ВІС. У ВІС є різні контракти, пов'язані зі структурами "Газпрому", а сама корпорація виступала поручителем за банківськими кредитами компанії.

ВІС має держконтракти на 180 млрд рублів, в чотирьох з п'яти в них також бере участь Rise Capital. Також фірми володіють спільною компанією "ВІС Трансбуд", яка отримала підряд на будівництво залізничної гілки на Ямалі (контракт на 113 млрд рублів).

У Rise Capital і ВІС залишили запити телеканалу без коментарів. Бізнесмен Лопес на запити журналістів також не відповів.

Як повідомлялося раніше, російський опозиційний політик Олексій Навальний опублікував на своєму сайті відео про розкішне життя кухаря президента РФ Володимира Путіна Євгена Пригожина. У розслідуванні йдеться, що Пригожин був двічі судимий, але, попри це, здобув блискавичну кар'єру та став мільярдером і одним з найбільших державний підрядників Росії. Пригожин потрапив під розширені санкції США через агресію в Україні. 

Залиште свій коментар