ЗМІ: сенсаційну новинку, представлену на Ле Бурже, "винайшли" в СРСР 30 років тому

За даними російського видання, гіперзвуковий ракетоплан, який був представлений на авіасалоні у Ле Бурже, розробив російський авіаконструктор ще 30 років тому.

Одна з головних перспективних новинок міжнародного авіасалону в Ле Бурже - європейський гіперзвуковий ракетоплан ZEHST - схожа на розробку російських ракетобудівників 30-річної давнини.

Це так звана Багатоцільова авіаційно-космічна система (БАКС), спроектована в 1980-ті роки під керівництвом конструктора Гліба Лозино-Лозинського в НВО "Блискавка", пише "Российская газета"

Радянський проект був навіть більш широким за можливостями, ніж ZEHST. Спеціальний модуль - пасажирський або вантажний - розганявся до майже космічних швидкостей, у багато разів перевищуючи гіперзвукові, а потім міг або виводитися на робочу навколоземну орбіту, або повертатися на Землю, відзначає видання.

Відзначимо, що європейський надзвуковий лайнер злітає за допомогою звичайних газотурбінних двигунів на висоту 5 кілометрів, там включаються ракетні двигуни, які піднімають його до 23 кілометрів. На позначці в 32 кілометра ZEHST розганяється до швидкості 4800 кілометрів на годину (вдвічі більше, ніж у знаменитого трансатлантичного "Конкорда").

Далі пасажирський лайнер летить як балістична ракета, потім йде на зниження, в роботу включаються звичайні реактивні двигуни, посадка відбувається звичайно. Політ на такому ракетоплані з Парижа в Нью-Йорк займе, таким чином, всього півтори години. На звичайному літаку переліт складе більше восьми годин.

БАКС
Wikipedia
Багатоцільова авіаційно-космічна система (БАКС)
Проект БАКС виявився настільки цікавим, що в 1994 році на Всесвітньому салоні винаходів, наукових досліджень та інновацій "Брюссель-Еврика-94" отримав золоту медаль та спеціальний приз прем'єра цієї країни. БАКС неодноразово демонструвався на Міжнародному авіаційно-космічному салоні в Жуковському.

Але наприкінці 1990-х ніхто на революційно-інноваційну ідею не зреагував, і тільки тепер, через 10 років, з'ясовується, що російські вчені передбачили розвиток подій, відзначає видання.

На відміну від Росії, свій проект європейська аерокосмічна корпорація EADS має намір розкручувати дуже серйозно. Прототип ZEHST передбачається побудувати до 2020 року, а на доведення й випробування витратити ще близько 30 років - тобто, лайнер буде готовий приблизно до 2050 року.

Відзначимо, що вже створена міжнародна кооперація зі створення нових конструкційних матеріалів для ракетоплана, нових реактивних і ракетних двигунів і вирішення інших завдань.

Як повідомляється, російських фахівців поки до розробки європейського літака поки не залучали.

Зазначимо, в абревіатурі ZEHST перші дві літери означають Zero Emission і мають на увазі нульовий викид в атмосферу забруднюючих речовин. Вся ж абревіатура означає: екологічно чистий надзвуковий транспорт (Hyper Sonic Transport).

Читайте також:

У Європі показали ракетоплан, який долетить від Токіо до Парижа за 2,5 години

Airbus і Boeing б'ють рекорди на "Ле Бурже"

Airbus показав "літак майбутнього" - з повністю прозорим корпусом

У Франції запустили в рейс перший автобус без водія

Найдовший пасажирський літак у світі вперше піднявся у повітря. ФОТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: