ЗМІ: Син Каддафі завербував алжирського найманця для терактів в Європі

Ганнібал Каддафі залучив алжирського найманця до здійснення "секретної місії у Швейцарії та інших європейських країнах".

Один із синів лівійського лідера Муамара Каддафі - Ганнібал - готував кілька терактів на території Європи і для їх проведення завербував алжирського найманця.

Зокрема, ним планувалися вибухи в міжнародному аеропорту Женеви, повідомляє алжирська газета "Аш-Шурук".

Безпосереднім виконавцем повинен був стати певний Іскандер - алжирець, який тривалий час працював у закритому спортивному клубі лівійської столиці, який постійно відвідував Ганнібал Каддафі. Деякий час тому Іскандер був затриманий поліцією в алжирській провінції Аннаба.

Іскадер, який постане перед алжирським кримінальним судом 13 червня, визнав в ході слідства, що син Каддафі дійсно залучив його "до виконання секретної місії у Швейцарії та інших європейських країнах".

За словами обвинувачуваного, Ганнібал обіцяв, що "після проведення теракту в женевському аеропорту він зробить все можливе, щоб відповідальність за вибух лягла на міжнародне терористичне угруповання "Аль-Каїда".

Перед акцією, що планувалася в Женеві, Іскандер таємно відвідав родичів в Алжирі, а після повернення до Лівії отримав документи капітана лівійської армії на ім'я Мурада Сенана і особисту зброю.

Завербований сином Каддафі Іскандер втік з Лівії в березні 2010 року і до затримання поліцією знаходився в алжирській провінції Аннаба. Згідно з висунутим звинуваченням, в останні місяці Іскадер співпрацював з французькою розвідкою, передаючи секретні відомості в консульство Франції.

У липні 2008 року Ганнібал Каддафі був заарештований в женевському готелі President Wilson за звинуваченням у побитті одного із службовців готелю. Цей арешт призвів до серйозного конфлікту між Лівією і Швейцарією.

Лівійській владі довелося виплатити грошову компенсацію постраждалим в ході інциденту в готелі, які, у свою чергу, відкликали заяви з поліції. Звинувачення щодо Ганнібала Каддафі були зняті.

У середині лютого в Лівії почалися масові демонстрації з вимогою відставки правлячого країною більше 40 років Муамара Каддафі, які переросли в збройне протистояння між урядовими силами і повстанцями.

19 березня коаліція західних країн почала в Лівії військову операцію, керівництво якої через кілька днів повністю перейшло до НАТО. Мандат на операцію закінчувався 27 червня, але 1 червня НАТО продовжило операцію на 90 днів - до кінця вересня.

Читайте також:

НАТО запевнило, що наземної операції в Лівії не буде

НАТО "привітало" Каддафі з днем народження бомбардуванням Тріполі

Конгрес дав Обамі два тижні, щоб з’ясувати мету військової операції в Лівії

ООН звинуватила режим Каддафі і лівійських повстанців у військових злочинах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: