ЗМІ склали список претендентів на посаду голови МВФ

Британське видання склало перелік потенційних кандидатів на посаду голови Міжнародного валютного фонду.

Після скандалу із головою МВФ Домініком Стросс-Каном Європу насамперед цікавить політика МВФ після зміни керівництва та хто очолюватиме Фонд.

Про це пише британське видання The Guardian.

Першим у переліку є Гордон Браун (прем'єр-міністр Великобританії з червня 2007 до травня 2010). Браун перебуває в комітеті МВФ уже понад 10 років, знає багатьох топ-керівників міжнародних організацій та розуміється на деталях функціонування Фонду.

Крім того, Браун кілька разів протягом останніх шести місяців виголошував промови щодо реформування глобальної економіки, що, на думку експертів, значно збільшує шанси лейбориста на місце голови МВФ.

Другою у переліку є міністр фінансів Франції Крістіна Лагард. Головним досягненням Лагард вважають ефективне управління, завдяки якому французьким банкам вдалося уникнути "ефекту доміно", який спричинила фінансова криза в Греції.

Третій у списку – Кемаль Дервіш – міністр фінансів Туреччини. 2000 року він, співпрацюючи з МВФ, допоміг країні уникнути банкрутства. На сьогодні Дервіш керує програмою глобальної економіки в Інституті Брукінса в м. Вашингтон. Цю кандидатуру можуть підтримати багато представники країн з перехідною економікою.

Голова центрального банку Мексики Августин Карстенс став четвертим номінантом на пост глави МВФ за версію The Guardian. Видання відзначає, що Карстенс є ідеальним кандидатом, який отримав вищу освіту в Університеті м. Чикаго (США) та є представником країни зі зростаючою та динамічною економікою.

Стенлі Фішер – п'ятий кандидат. Фішер працював провідним економістом світового Банку, був першим заступником МВФ та уже вдруге став головою Банку Ізраїлю.

Кандидатура міністра фінансів ПАР Тревора Мануеля переостання в переліку. Як відзначає видання, його обрання було б можливим хіба в екстреному випадку, оскільки міністр замішаний у кількох скандалах, пов'язаних з расизмом.

Останнім претендентом на пост глави МВФ є Шрі С. Шрідхар - банкір з великим стажем, який відповідає за керівництво приватним сектором у Центральну Банку Індії.

Читайте також:

Глава МВФ у в'язниці: за спробу зґвалтування йому загрожує 20 років

Суд залишив главу МВФ за ґратами

Главі МВФ пригадали колишні секс-скандали

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: