Спецслужби встановили приблизне місцеперебування бен Ладена

Згідно з останніми розвідданими, терорист Усами бен Ладен живе у приватному будинку на північному заході Пакистану.

Розвідслужби західних країн встановили приблизне місцеперебування лідера міжнародної терористичної організації "Аль-Каїда" Усами бен Ладена.

Згідно з останніми розвідданими, терорист живе у приватному будинку на північному заході Пакистану, повідомляє телеканал CNN з посиланням на обізнане джерело в НАТО.

Спецслужби припускають, що бен Ладен постійно міняв місце проживання, проте регіон його переміщень залишався один: між районом Читрал, що на півночі пакистанської провінції Хайбер-Пахтунхва, і долиною Куррам, розташованою на кордоні з Афганістаном.

Відтоді як лідер "Аль-Каїди" залишив афганські печери Тора-Бора, де він довгий час переховувався після вторгнення американських військових у 2001 році, інформації про місцеперебування Усами бен Ладена не надходило.

Тепер розвідникам НАТО став відомий не лише приблизний район, де влаштувався терорист номер один, а й умови, в яких він проживає: у бен Ладена свій будинок, який охороняється бойовиками і навіть співробітниками пакистанських спецслужб.

Крім бен Ладена, західна розвідка встановила місцеперебування й інших впливових терористичних лідерів. Так, друга людина в "Аль-Каїді" Айман аль-Завахірі, на думку спецслужб, проживає неподалік від свого начальника Усами бен Ладена. Водночас, лідер Талібану мулла Мохаммед Омар в останні місяці живе на два будинки, переміщаючись між пакистанськими містами Кветта і Карачі.

Про те, чи буде втілено будь-які дії щодо затримання вищевказаних осіб у зв'язку з появою нової інформації про їх місцеперебування, джерело CNN говорити відмовилося. Окреслені райони, в яких нібито ховаються терористичні лідери, занадто великі й важкодоступні, а місцеве населення вкрай войовниче і підтримує сепаратистів.

Нагадаємо, в грудні 2009 року міністр оборони США Роберт Гейтс зізнався, що його відомство вже кілька років не отримувало даних про місцеперебування лідера "Аль-Каїди". У листопаді 2009-го комітет Сенату США із зовнішньої політики опублікував доповідь, в якій повідомлялося, що в 2001 році ЦРУ відстежило бен Ладена, проте операція з його затримання провалилася.

Читайте також:

"Аль-Каїда" попередила Європу про новий теракт

В секретних документах Wikileaks виявили слід бен Ладена

Саудівська газета повідомила про смерть бен Ладена

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: