ЗМІ: США почали втілювати лівійський сценарій у Сирії

Після введення санкцій США проти Сирії, західні ЗМІ заговорили про повторення в країні лівійського сценарію, коли Обама заморозив усі  активи Каддафі.

На Сирію, яка охоплена з середини березня заворушеннями, посилюється тиск з боку західних держав. Про це пишуть західні ЗМІ.

ЗМІ заговорили про повторення лівійського сценарію у Сирії, який, на даному етапі полягає у введенні санкції з боку США проти країни.

Як відомо, США напередодні ввели санкції проти сирійського президента Башара Асада та шести інших високопоставлених керівників країни.

Каральні заходи, крім Асада, також поширені на віце-президента Фарука Шараа, прем'єр-міністра Аделя Сафара, міністра внутрішніх справ Мухаммеда аш-Шаара, міністра оборони Алі Хабіба, главу військової розвідки Абдель Фатаха і директора Управління політичної безпеки Мухаммеда Диба Зайтуна.

Відзначимо, Барак Обама віддав розпорядження заморозити всі їх рахунки, які можуть перебувати у банках Сполучених Штатів, а також заборонив американським громадянам, компаніям та організаціям підтримувати з особами, які підпали під санкції будь-які ділові відносини.

Своїм указом глава Білого дому розпорядився також блокувати банківські рахунки, якщо такі будуть виявлені в США, будь-якої іншої особи, визначеної міністром фінансів США за погодженням з держсекретарем США, включаючи членів уряду Сирії, що несе відповідальність за порушення прав людини в цій арабській країні.

Як підкреслюється в указі, "додаткові кроки зроблені у зв'язку з триваючою ескалацією насильства по відношенню до народу Сирії з боку сирійського уряду, що включає напади на демонстрантів, арешти, переслідування політичних активістів".

Раніше Рада з прав людини ООН наприкінці квітня схвалила резолюцію, що засуджує застосування сили проти мирних демонстрантів у Сирії, а Євросоюз ввів санкції до кількох високопоставлених сирійських чиновників, що вважаються відповідальними за силове придушення цивільного населення в Сирії.

Санкції ЄС включали заморожування активів і візову заборону для 13 чиновників, а також введення ембарго на експорт до Сирії зброї та інших засобів, які можуть бути використані для внутрішніх репресій. Відзначимо, що в "чорному списку" ЄС Асада не було.

"Ще неясно, наскільки суворими виявляться ці санкції, однак координація дій США і ЄС може завдати не тільки політичну, але й сильну економічну втрата Сирії", - пише The New York Times.

Відзначимо, що приблизно такі ж заходи були, введені США відносно лівійського лідера Муаммара Каддафі, дозволили заморозити активи на суму, що перевищує 36 млрд доларів.

Читайте також:

США заморозили понад 34 млрд доларів Каддафі

Швейцарія ввела санкції проти Сирії

Влада Сирії заборонила військовим стріляти у демонстрантів

У заворушеннях в Сирії загинули більше 800 людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: