ЗМІ Угорщини поховали свободу слова в країні

Газети Угорщини повідомили про смерть вільної преси в країні, протестуючи проти ухвалення поправок до законодавства, що регулюють роботу ЗМІ.

Дві найбільші газети Угорщини заявили про смерть вільної преси в країні, протестуючи проти ухвалення поправок до законодавства, що регулюють роботу ЗМІ.

Газета Nepszabadsag, лідер ринку Угорщини за тиражем, опублікувала на передовиці рядок "Свободі преси в країні прийшов кінець", дублюючи його на мовах усіх 27 країн ЄС. У редакційній статті газета пояснила, що новий закон знадобився уряду країни, щоб "дресирувати, карати і мучити тих, у кого є своя думка". На знак солідарності з колегами німецька газета Tageszeitung опублікувала аналогічний протест на своїй передовиці.

Інша угорська газета - Nepszava - опублікувала на передовиці малюнок, на якому зображена людина, яка підняла молоток над словами: "Свобода преси є загальновизнаним правом у країнах ЄС". У своїй статті редакція Nepszava закликала на допомогу влади Євросоюзу.

У грудні 2010 року дві щотижневі угорські газети - Magyar Naracs і ES - вийшли з незаповненими передовицями, протестуючи проти нового закону про ЗМІ.

Документ, що викликав хвилю обурення угорської преси, набув чинності 1 січня 2011 року. Він припускає, що влада країни зможе регулювати контент ЗМІ. Зокрема, чиновники отримали право штрафувати ЗМІ за образливий контент, а також матеріали, які "недостатньо збалансовані політично". При цьому штрафи для радіо і телевізійних каналів можуть доходити до 720 тисяч євро.

Спірні поправки в законодавство були прийняті за ініціативою правлячої партії ФІДЕС (Угорський громадянський союз). За підсумками минулих у квітні 2010 року виборів вона здобула абсолютну більшість в угорському парламенті. Це дозволяє ФІДЕС вносити зміни в законодавство країни без будь-якої підтримки.

Читайте також:

З Нового року в Україні обмежили свободу слова

Доступ до публічної інформації знову заблокували

Угорщина вирішила заробити на бюстах Леніна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: