ЗМІ: узурпатор Кот-д'Івуару здався під захист ООН і готовий виїхати за кордон

Лоран Гбагбо здався представникам ООН і готовий виїхати з країни.

Президент Кот-д'Івуару Лоран Гбагбо, що узурпував владу в країні, як і заявляла раніше французька сторона, склав свої повноваження і здався під захист ООН. Про це повідомляє Reuters, посилаючись на документи ООН, проте не наводить жодних подробиць.

Раніше у вівторок повідомлялося, що в місті Абіджані, економічній столиці Кот-д'Івуара, йдуть бої між силами визнаного ООН президента Алассана Уаттара і військами Лорана Гбагбо, який відмовляється залишати посаду глави держави. Пізніше ЗМІ розповсюдили заяву командувача силами Лорана Гбагбо генерала Філіпа Мангу про те, що його військові припиняють вогонь.

У той же час офіційний представник ООН повідомив Reuters, що Гбагбо, якого світова спільнота не визнає президентом країни, лише висловив готовність капітулювати, однак переговори з представниками ООН про умови його відмови від влади і припинення конфлікту ще не завершені.

Після того, як Гбагбо складе з себе повноваження, він може бути вивезений з Кот-д'Івуару за кордон.

У збройному конфлікті, що спалахнув в країні після минулорічних виборів, фактично перемогли прихильники обраного президента Алассана Уаттара. Останнього світове співтовариство визнало законним главою держави.

Лідер опозиції Уаттара разом з урядами Франції та США вимагає, щоб Гбагбо припинив озброєне протистояння і з'явився перед міжнародним судом. Між тим, Міжнародний кримінальний трибунал вже вивчає факти злочинів, скоєних під час конфлікту в Кот-д'Івуарі. Проте поки незрозуміло, кому може бути пред'явлено звинувачення.

Зараз більшу частину території країни і головного міста, Абіджана, контролюють збройні формування Уаттара. Однак Гбагбо поки утримує контроль над рядом об'єктів у цьому місті. Його представник Ахуа Дон Мелло заявив, що "під контролем залишаються всі стратегічно важливі пункти Абіджана за винятком військового табору Акуедо, який напередодні був повністю знищений ракетами з французьких вертольотів".

Читайте також:

Президент Кот-д'Івуару відмовився скласти повноваження

РФ втрутилася у нову війну в Африці: її роздратували Саркозі та ООН

Міноборони запевнило, що українці у Кот-д'Івуарі нікого не вбили

У Кот-д'Івуарі захопили резиденцію президента Гбагбо

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: