ЗМІ: Європа визнала Саакашвілі ініціатором війни з Росією

Комісія Євросоюзу вважає, що Саакашвілі не відбивав російську агресію, а планував наступальну війну.

Комісія Євросоюзу з вивчення війни на Кавказі визнала, що ініціатором бойових дій на території Південної Осетії був президент Грузії Михайло Саакашвілі. Доповідь комісії, до складу якої увійшли дипломати, військові, історики і юристи-міжнародники, мають офіційно оприлюднити на початку літа.

Як пише німецьке видання Der Spiegel, європейські експерти звернулись до дати 7 серпня 2008 року - цього дня генерал Мамука Курашвілі, командир дислокованих у Південній Осетії грузинських миротворців, виступив по телебаченню з заявою про "відновлення конституційного порядку в регіоні", яка передувала початку п’ятиденної російсько-грузинської війни.

За інформацією Der Spiegel, комісія вважає телевізійний виступ генерала Курашвілі доказом того, що президент Грузії Михайло Саакашвілі не відбивав російську агресію, а планував наступальну війну.

Експерти вважають, що Курашвілі цитував наказ Міноборони N2 від 7 серпня, який грузинський уряд до цих пір відмовляється надати комісії, посилаючись на те, що він є державною таємницею. Коли комісія опитувала заступника начальника російського Генерального штабу Анатолія Ноговіцина, той посилався саме на цей наказ.

Крім того, як вже відзначали західні спостерігачі, вранці 7 серпня до кордону з Південною Осетією було стягнуто 12 тис. грузинських солдатів і 75 танків.

Очікується, що в доповіді комісії буде зазначено, що Росія протягом кількох років забезпечувала жителів Південної Осетії російськими паспортами. Юристи-міжнародники бачать в цьому втручання у внутрішні справи Грузії.

Проте дані, отримані комісією ЄС, схоже, повинні засмутити більше Тбілісі, ніж Москву, вважає німецьке видання. Зокрема, оточення грузинського президента нервово реагує на її роботу, що продемонстрував, наприклад, міністр з реінтеграції Темур Якобашвілі. Так, зараз він ширить чутки, ніби комісія фінансується "Газпромом".

Читайте також:

Грузинська опозиція погрожує Саакашвілі загальнонародним протестом

Російський сержант-дезертир отримав статус біженця в Грузії

Саакашвілі закликав грузинів не повторювати "український сценарій"

Грузія готова розмістити в себе військову базу США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: