ЗМІ з’ясували особи добровольців-камікадзе, які ліквідовують аварію на "Фукусімі"

ЗМІ оприлюднили інформацію, згідно з якою камікадзе-добровольці, які ліквідують аварію на АЕС "Фукусіма", могли бути безпритульними.

Кореспондент першого суспільно-правового телебачення ФРН в Японії Роберт Хеткемпер заявив, що японська компанія Tokyo Electric Power Co (TEPCO), що керує АЕС "Фукусіма-1", може використовувати для ліквідації наслідків аварії працю бездомних та заробітчан.

Виступаючи 17 березня в щоденній новинній передачі "Aktuelle Stunde" на телеканалі WDR, Роберт Хеткемпер зазначив, що серед кількох десятків ліквідаторів, яких багато хто в Японії вважає героями, можуть виявитися "герої мимоволі", передає німецьке видання Welt.

За словами журналіста, TEPCO протягом багатьох років наймає на небезпечну роботу представників соціально незахищених верств. "Це бездомні, гастарбайтери і навіть неповнолітні. Після того як вони пропрацюють там довгий час і отримають дозу радіації, їх звільняють. У Японії таких називають "робочими на викид", - зазначив Хеткемпер.

Як зі свого боку зазначає Welt, про особи ліквідаторів аварії на японській АЕС дійсно відомо небагато. Тим часом німецький фізик-ядерник Хорст Елльгерінг оцінив шанси на виживання робітників, які займаються ліквідацією наслідків аварії на АЕС "Фукусіма-1", як мінімальні.

До 21 березня японським фахівцям вдалося відновити електропостачання всіх енергоблоків аварійної АЕС. Прем'єр-міністр Японії Наото Кан заявив, що ситуація на "Фукусіма-1" поступово стабілізується.

Тим не менш, в цей же день виникло задимлення спершу над третім, а потім над другим енергоблоками. Персонал, який знаходиться на АЕС, був частково евакуйований, а роботи з її відновлення припинені.

Читайте також:

Ситуація на АЕС "Фукусіма-1": найбільша небезпека зберігається на третьому блоці

Рівень радіації навколо "Фукусіма-1" в 1600 разів вище норми: над реакторами - стовпи диму

Японія зізналася, що "Фукусіма-1" була аварійно-небезпечною з 2005 року

ВідеоБитву за "Фукусіму" ведуть ліквідатори-"камікадзе": 5 з них уже загинули

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: