ЗМІ з'ясували прізвища білоруських терористів

Організаторами теракту у Мінську стали однокласники з Вітебська - 25-річні Дмитро Коновалов, Влад Ковальов, а також їхній приятель - 28-річний слюсар Мєдвєдєв.

Один із мінських терористів Дмитро Коновалов
Life.ru
Один із затриманих Дмитро Коновалов
ЗМІ з'ясували прізвища ймовірних терористів, які підірвали 11 квітня бомбу на станції "Жовтнева" мінського метрополітену, а також опублікували фотографію одного з них.

За даними видання Life news, організаторами теракту, що забрав життя 13 людей, стали однокласники з Вітебська - 25-річні Дмитро Коновалов, Влад Ковальов, а також їхній приятель - 28-річний слюсар Мєдвєдєв.

З Мєдвєдєвим друзі познайомилися на Вітебськом заводі тракторних запчастин, куди Коновалов і Ковальов влаштувалися працювати після закінчення профучилища за спеціальністю "слюсарна справа".

За даними джерела, терористи робили вибухівку в підвалі п'ятиповерхівки в 1-му провулку Рєпіна у Вітебську, де живуть сім'ї Коновалова і Ковальова. Кілька місяців тому друзі переїхали до Мінська, щоб на місці зайнятися організацією теракту.

Після арешту на допиті вони здали спільника Мєдвєдєва, який допомагав їм збирати бомбу. Як стверджують джерела, вони також взяли на себе відповідальність за вибух в Мінську в липні 2008 року і два вибухи у Вітебську в 2005 році.

Про розкриття теракту і арешт підозрюваних білоруська влада повідомила минулого тижня. Представники МВС заявляли, що у справі про теракт у метро затримано п'ять осіб, серед них жінка.

Прізвища затриманих не називалися, проте головним ймовірним виконавцем є житель Вітебська. Він жив на орендованій квартирі в Мінську, а за місцем проживання підозрюваного були знайдені докази, що підтверджують виготування ним вибухової речовини.

В МВС розкрили і деякі подробиці проведення операції із затримання підозрюваних. Спецназівці супроводжували терориста від зупинки громадського транспорту до квартири. Представник МВС уточнив, що, судячи з усього, підозрювані "хотіли випити і, напевно, відзначити" - головний фігурант справи купував горілку.

За даними влади, затримка проводилася професійно, і тоді ж з'ясувалося, що затриманий перебуває в серйозній мірі сп'яніння. На контакт зі слідством він спочатку не пішов, але до ранку почав давати свідчення.

Метою терористів було "убити якомога більше людей", стверджують слідчі. У свою чергу заступник начальника слідчого управління Генпрокуратури Білорусі Максим Воронін заявив, що професії та знання терориста, який підірвав бомбу в мінському метро, ​​дозволяли йому виготовити вибуховий пристрій.

Експерти засумнівалися, що такий складне вибуховий пристрій могли зібрати прості "електрик і токар".

Викликало питання і твердження про те, що ці ж підозрювані зізналися в організації вибухів у Мінську та Вітебську в минулі роки. Адже якщо головному підозрюваному зараз 25 років, під час вибухів у Вітебську йому було 19 років, а в 22 роки він зробив новий теракт в Мінську.

Все про теракт в Мінську читайте тут.

Читайте також:

Мотивом терористів в Мінську було масове вбивство людей

У Мінську поширюються чутки про нові вибухи

Кількість загиблих у мінському теракті збільшилася до 13

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: